651. Hogyan ápoljuk télen a kutyánk lábát, bőrét?
Jön még kutyára dér – fenyegettük meg négylábú barátunkat nyáron. Jött is, és most bánjuk mindketten: nekünk kell gondoskodnunk arról, hogy a fagyos időjárás minél kevésbé viselje meg ebünket.
Jön még kutyára dér – fenyegettük meg négylábú barátunkat nyáron. Jött is, és most bánjuk mindketten: nekünk kell gondoskodnunk arról, hogy a fagyos időjárás minél kevésbé viselje meg ebünket.
Ahogyan az emberek, a kedvencek is kommunikálnak egymással, illetve velünk, de beszéd híján a testük jelzéseivel, szagokkal, speciális hangjelekkel kénytelenek kifejezni szándékaikat. Tudta, hogy a kutya az ember miatt ugat? És az sem mindegy, mikor és hogyan.
A "pit bull" név korábban az amerikai (pit) bull terrier rövidített változata volt. Manapság a "pit bull" elnevezést igen gyakran tévesen használják szinte minden rövid szőrű kutya általános megjelölésére. A vizslákat, boxereket, rövid szőrű angol vizslákat, masztiffokat is időnként tévesen "pitbull"-nak nevezik. Emellett sajnos a fajta az agresszivitás, düh jelzője is lett. Pedig az ítélet elhamarkodott. Lássuk, miért!
Az egészséges tengerimalac szeme csillogó és tiszta, mindenféle homálytól mentes. Az orra szintén tiszta, szőre pedig fényes. Mivel a tengerimalac zsákmányállat, ezért esetleges betegségének tüneteit a végsőkig leplezni próbálja. Ha gubbaszt, nem eszik, nem iszik, nem ürít az már súlyos állapot, amivel azonnal egzotikus állatorvost kell felkeresni.
Gyógyító kutyákról már sokat hallottunk, az idősek otthonába és kórházakba bevitt terápiás kutyákról is, egy amerikai kutatás pedig bebizonyította azt, hogy a képzett kutyák már korai stádiumban képesek érzékelni az emberek rákos elváltozásait. Hogy hogyan? Lássuk!
A cicádnak féreghajtót kell adni, ha férges, sőt, már megelőzésképpen is kellett volna kapnia! A macskák, amikor érzik, hogy már nem sok idejük van hátra, elbujdosnak. Persze a kutyától is könnyen lehet, hogy fél, és ez is lehet az oka, hogy nem jön haza. Mérgezés sem zárható ki, mivel nem szobacica. Ha sikerül megfognod, javasoljuk, hogy mindenképpen vidd el állatorvoshoz, aki ha meggyógyítani nem is, de panaszait, fájdalmait csillapítani tudja, illetve a féreghajtót is tőle szerezheted be.
Nagyon határozottan rá kell szólni, ahányszor a helytelen viseledést mutatja. Mindig ugyanazt a tiltó szót használjuk! Nagyon ajánljuk a Hogyan legyek falkavezér c. cikkeinket.
A papagájok túlnyomó többsége párválasztó. Ahhoz, hogy elfogadja az általunk felkínált pár, időre van szüksége, vagyis nem úgy működik a "pároztatása", mint pl. a kutyáknak. Ha párt kap, akkor sem lesz sokkal csendesebb, mivel a nagysándor papagáj "alapból" egy meglehetősen hangos madárka, illetve így még lehetőséget is kap, hogy duóban "énekeljen". Azon lehetőségek számát kellene növelni, melyekkel lefoglalja magát kiabálás helyett. Háncsolható, rágható faágak, csengők, láncok leköthetik a figyelmét. Ha társasházban élnek, úgy megfontolandó, hogy a szomszédokkal való békés egymás mellett élés érdekében mégis meg kellene válni tőle. Kertesházban nem valószínű, hogy olyan mértékű zajt okozna (kivéve zajvédelmi szempontból fokozottan védett terület), mely alapján egy, a hangja miatti feljelentésből elmarasztaló határozat születhet. A papagájok az esti órákban alszanak, nem kiabálnak, így nem sérti a hangjuk a pihenni vágyókat. Amennyiben fentiek figyelembevételével sem sikerül megoldás találni a problémára, úgy megfontolandó, hogy mégis új gazdát kellene találni a madárnak. A papagáj fajták, egyedek egy jelentős hányada még kézze lneveltként is alkalmas lehet tenyészmadárnak. A mesterségesen felnevelt nagysándorok többsége is idetartozik, főként, ha még nem vett fel olyan rossz szokásokat, mint a tolltépés.
De igen, ez túl nagy mennyiség, még egy fiatal kutyának sem javasolt ennyi gyümölcsöt ennie egyszerre!
Az együtt töltött 4 hónapot követően a kutyát ismételten, - sokkal célirányosabban mint korábban !!! - nevelni, szoktatni kellett volna az egyedüllétre. A szeparációs félelem az alábbi módszerek együttes hatása révén kezelhető: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning