6546. Hogyan téliesítsük a tyúkólat?
A tyúkól téliesítése fontos, hogy a tyúkok egészségesek és termékenyek maradjanak a hideg hónapokban is.
A tyúkól téliesítése fontos, hogy a tyúkok egészségesek és termékenyek maradjanak a hideg hónapokban is.
Akad olyan telefon, amely hosszú évek óta vezető szerepet tölt be a mobiltechnológia világában, és a mindennapi életet, valamint a technológiai trendeket alapjaiban formálja. Az gyártó készülékei évről évre a legmodernebb innovációkkal, egyedi dizájnnal és fejlesztésekkel rukkolnak elő.
A szülők többsége általában nem rajong azért, ha a gyermekük valamilyen veszélyes tevékenységet akar űzni a szabadidejében. A quadozás kétségkívül jár némi kockázattal, ám felelősségteljesen vezetve, a védőfelszerelések viselésével jelentős mértékben le lehet csökkenteni a sérülés esélyét.
A kutyák szemsérülései gyakori problémát jelentenek, amelyek azonnali figyelmet és megfelelő ellátást igényelnek. Fontos, hogy felismerjük a szemsérülések jeleit és tudjuk, mikor kell állatorvoshoz fordulni, hiszen négylábú társunk látása és egészsége múlhat rajta!
A hideg idő beköszöntével fontos, hogy gondoskodjunk a kint tartott macskák megfelelő védelméről és kényelméről. Mutatjuk, hogyan!
A kutya számos dologtól megijedhet, például a váratlan hangoktól, a váratlan mozgásoktól, a váratlan emberektől, a váratlan állatoktól, a váratlan tárgyaktól, a váratlan illatoktól.
Igen, a kandúr viselkedése változhat ivartalanítás után. Az ivartalanítás csökkenti a hormonális hatásokat, amelyek a kandúr viselkedését befolyásolják. Az ivartalanítás csökkenti a kandúr agresszív viselkedését.
Érdemes lenne felkeresni állatorvost, aki bőrkaparék mintát vesz. Lehet atka vagy gomba is. Mindkettőnek más a kezelési módja. A bőrgombára krémet szoktunk alkalmazni, az atkára ivermectint szoktunk használni, a súlyosságtól függően csepp vagy injekció formájában. A gombát naponta többször krémezni kell, az atkát hetente ismételni kell, háromszor. Mindkét esetben érdemes immunerősítőt is használni.
A hasmenés a nyuszinál leggyakrabban a stressz, a táplálék- vagy vízminőség, a túlzott szénhidrátbevitel, a bélparaziták vagy a bakteriális fertőzés miatt alakul ki. Fontos, hogy mindig legyen a nyuszi előtt jó minőségű széna, friss ivóvíz és minőségi táp, amiben nincsenek magvak. Minimalizálni kell a zöldségevést. Mindenképp fel kell keresni egzotikus végzettségű állatorvost, székletminta vételéhez, illetve fogászati kontroll miatt.
Nem szabad. Ha egy kutya valamire allergiás, azt ki kell hagyni az étkezéséből. A felsorolt tüneteket okozhatja a csirkeallergia. Érdemes allergiavizsgálatra vinni, utána pedig megbeszélni az állatorvossal az új étrendet és az arra való átállását.