6586. Kutya leukémia - ezt érdemes tudni róla
A leukémia időbeni felismerése és kezelése nagyban befolyásolhatja kedvenced életkilátásait. Tájékozódj velünk minden fontos aspektusáról, a tünetektől a terápiás lehetőségekig.
A leukémia időbeni felismerése és kezelése nagyban befolyásolhatja kedvenced életkilátásait. Tájékozódj velünk minden fontos aspektusáról, a tünetektől a terápiás lehetőségekig.
Különleges kategóriát képviselnek a likőrök között a keserű likőrök, hiszen ízviláguk teljesen eltér a többi italnál megszokottól. Ezek intenzív aromáiktól lesznek olyan egyediek, amelyek alapjait különféle gyógynövények képviselik.
A gyerekek szobájának kialakítása mindig nagy odafigyelést igényel, ugyanis nemcsak a funkcionális dolgokra kell figyelni, hanem a biztonságra is. Sok szülőnek okoz fejtörést, hogy milyen szőnyeget válasszon, hiszen mindannyian a legjobbat akarják a kicsinek. Ez nem csupán dekoratív elem, hanem a kisgyermekek számára egy saját kis világ, ahol játszhatnak, és persze nagyon komoly szerepe van a biztonságuk terén is.
Annak érdekében, hogy a környezetünk minden nap rendezett maradhasson, szükség van olyan tárolókra is, amikben sok dolog helyet kaphat és nem akarjuk szem előtt tartani. Ez kifejezetten igaz a gyerekek barlangjára is, ahol a rendrakás valami olyan végeláthatatlan cselekedet, mint a hólapátolás hóesésben.
Január 28-án el kellett altatni Deményt, a kötsög vizslát, aki az ország egyik első kutyainfluenszere volt.
A kutyákban az agresszió a fajra jellemző, valamilyen ingerhatás következtében kiváltódó, fenyegető és támadó, de természetes viselkedésforma. Nagyon sok ember az agresszív jelzővel fejezi ki az állat viselkedésformáját már akkor is, ha a kutya morog, vicsorít vagy ugat. Ezzel szemben a tapasztalt kutyatartók és kinológiai szakemberek csak akkor nevezik agresszívnak a kutyát, ha az valakit szándékosan támadott, űzött és megsebesített. Agresszió emberrel szembenKiváltó okok: - szinte kizárólag félelmi alapú; - kommunikációs problémák, félreértések; - a kutya nem megfelelően szocializált; - a kutya túlzott mértékű érzékenysége. Az agresszív kutya kezelési lehetőségeiVarázsszer vagy csodamódszer nincs, mert az agresszió ellen nincs teljes és tökéletes végeredményt adó gyógymód. Az agresszivitásban megmutatkozó, berögződött megszokást csak nagyon nehezen és lassan lehet kitörölni az állat viselkedésrepertoárjából. Sok esetben még gyakori visszaesések is nehezítik a folyamatot, amikor az agresszív megnyilvánulást esetleges pótolandó másik cselekvés nem hozza meg számára a kívánt eredményt. Talán egyetlen más viselkedési problémára sem igaz annyira, mint az agresszivitásra, hogy csak a kutya egyéni helyzetére és körülményeire szabott tréning és terápiaprogram hozhat igazán jó eredményt. A szóba jöhető módszerek egy kutya agresszív megnyilvánulásainak csökkentésére:- tréning a klasszikus és operatív módszerek kombinációjával; - deszenzibilizálás; - ellenkondicionálás; - klikkertréning; - gyógyszeres kezelés; - Bach-virágterápia ;- homeopatikus szerek; - sterilizálás/kasztráció; - ASP (antistressz-program); - a kutya fizikai és szellemi igényeinek tökéletes kielégítése. A különféle szervi megbetegedések, belső fájdalmak erősen befolyásolják a kutya központi idegrendszerét, ennek következtében viselkedési változásokat, sok esetben növekvő agresszivitást válthatnak ki a kutyában. Ezért fontos, hogy mielőtt az agresszivitás kezelésének módját a gazdi eldönti, alapos állatorvosi ellenőrzést végeztessen a kutyán. AKI SEGÍTHET:Stefan Siman állatterapeuta, kutyatréner
Kedves Gazdi! Javaslom, vigye el minél hamarabb állatorvoshoz! Mikor már az állat evési szokásai látványosan megváltoznak, általában orvosi kezelésre van szükség. Lehet megfázás, fogprobléma, krónikus puffadás vagy más oka is, mindegyikre kezelés vagy vényköteles gyógyszer kell. Ha 24 órán belül eljut orvoshoz a mali, feltételezem, hogy jó eséllyel kezelhető, mert még magától próbál enni. De kezelés nélkül nem maradhat, akár el is pusztulhat pár napon belül. Ha meggyógyul a mali, azt tanácsolnám, hogy egy evésre ne annyi zöldséget kapjon, amennyi magától belefér, csak 2-3 karikát, mert a túl sok zöldség intenzív puffadást okozhat, ami bélcsavarodáshoz is vezethet. A tengerimalac étrendjének 70%-ban szénának kell lenni, plusz zöldség, plusz 1-2 evőkanál táp. plusz itatóból víz. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Emésztési rendellenesség az is, ha a kutyának székrekedése van. Erre az esetre különféle trükköket ismernek a tapasztalt kutyatartók. Vannak, akik naponta egy apróra összevágott fügét kevernek a kutyatáplálékába, mások 2-3 szem diót reszelnek a kutyatápra, megint mások naponta 2-3 alkalommal sárgabarack-befőttet etetnek a kutyájukkal. Ha azonban a kutya 48 órán túlmenően nem ürített bélsárt, akkor semmivel nem szabad tovább próbálkozni: azonnali állatorvosi vizsgálat és beavatkozás szükséges!
Kedves Gazdi! Bármelyik eset is áll fenn, csak arra tudjuk biztatni, hogy minél hamarabb vigye el az állatorvosához! Látatlanban sajnos erre nem lehet mondani semmit. A köldöksérvet akkor kell műteni, ha jóval nagyobb, mint egy borsószem, vagy fáj a kutyának, illetve sötét lilás-vöröses színű lesz. Egyébként azt, hogy kell-e műtét, mindig az állatorvos dönti el.
Kedves Gazdi! két kutya egy háznál nem mindig jó döntés. Jobb ha ivartalaníttatja a kutyákat, most még tán nem verekszenek annyira durván, de ha igy marad minden, biztosan fognak... Érdemes lenne ezt is elolvasni >>