6586. Kutya leukémia - ezt érdemes tudni róla
A leukémia időbeni felismerése és kezelése nagyban befolyásolhatja kedvenced életkilátásait. Tájékozódj velünk minden fontos aspektusáról, a tünetektől a terápiás lehetőségekig.
A leukémia időbeni felismerése és kezelése nagyban befolyásolhatja kedvenced életkilátásait. Tájékozódj velünk minden fontos aspektusáról, a tünetektől a terápiás lehetőségekig.
Különleges kategóriát képviselnek a likőrök között a keserű likőrök, hiszen ízviláguk teljesen eltér a többi italnál megszokottól. Ezek intenzív aromáiktól lesznek olyan egyediek, amelyek alapjait különféle gyógynövények képviselik.
A gyerekek szobájának kialakítása mindig nagy odafigyelést igényel, ugyanis nemcsak a funkcionális dolgokra kell figyelni, hanem a biztonságra is. Sok szülőnek okoz fejtörést, hogy milyen szőnyeget válasszon, hiszen mindannyian a legjobbat akarják a kicsinek. Ez nem csupán dekoratív elem, hanem a kisgyermekek számára egy saját kis világ, ahol játszhatnak, és persze nagyon komoly szerepe van a biztonságuk terén is.
Annak érdekében, hogy a környezetünk minden nap rendezett maradhasson, szükség van olyan tárolókra is, amikben sok dolog helyet kaphat és nem akarjuk szem előtt tartani. Ez kifejezetten igaz a gyerekek barlangjára is, ahol a rendrakás valami olyan végeláthatatlan cselekedet, mint a hólapátolás hóesésben.
Január 28-án el kellett altatni Deményt, a kötsög vizslát, aki az ország egyik első kutyainfluenszere volt.
Kedves Gazdi! A tengerimalac társas lény, így csakis párban, vagy csapatban tartható. De nem mindegy, hogy megfelelő társat választunk e neki, hiszen mi emberek sem jövünk ki mindenkivel egyformán. A bajt az okozhatja, hogy nagyon kevés a korkülönbség köztük, így nem tudják eldönti ki a főnök. A nagy ketrec még önmagában nem elegendő, azt meg kell próbálni minél izgalmasabban berendezni, hogy azzal foglalják el magukat. A ketrecen belülre is érdemes több kupacba szénát tenni, az is lefoglalja őket. Ha ezek a megoldások sem válnak be, és tényleg nagy a ketrec (120 vagy annál több cm) akkor érdemes lenne egy ivartalanított hím malacot örökbefogadni melléjük, aki fenntartaná a rendet és békét teremtene a csajok között.
Üdvözlöm! Ha csak más színű, nincs gond. Más a pigment ott. Teljesen normális :) Hogyan válassz magadnak hörcsögöt?
Kedves Gazdi! Sajnos gyakori amit ír, sok kutyának okoz maradandó rossz emléket a szilveszteri tüzijáték. Ezen javítani úgy lehet leginkább, hogy a kutyával olyan helyekre megyünk, amit szeret és próbáljuk játékkal, közös foglalkozással oldani, így próbálni feledtetni a negatív emléket. Azt, hogy mennyi idő míg elmúlik, nem lehet megmondani, kutyára válogatja. Ami biztos, hogy a biztonságot erősíti a határozott és következetes (bátor) gazda, a közös foglalkozások (játék, sport, királnulás, stb) és idővel az ingerekhez való hozzászoktatás. Érdemes jövőre inkább otthon maradni vele (vagy elutazni vele nyugis helyre:)) és próbálni oldani feszültségét. Üdv Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Hogyan óvjuk meg kedvenceinket a petárdázás miatti stressztől? A tűzijáték okozta stressz kezelése – gyógyszerek nélkül
Egy kutyát gyakorlatilag bármikor lehet ivartalanítani. Akár 8 éves korában is. Az epilepsziás előzmény természetesen tényleg növeli (vagy inkább növelheti) az ún. altatási kockázatot, de nem zárja ki a műtéti lehetőséget. Döntenie azonban Önnek kell, Ön a gazdája a kutyának. De, miután arról is írt, hogy a kutyája egy ideig egyáltalán nem tüzelt, még az is lehet, hogy van valami egészségügyi problémája a petefészkeivel, így egy esetleges kivizsgálás sem lenne rossz ötlet, mielőtt döntene a kérdésben. Gyakori kérdések az ivartalanítással kapcsolatban Az ivartalanított kutyák tovább élnek
Kedves Gazdi! A tengerimalacoknál (és általában a rágcsálóknál) a fogászati betegségek nagyon komplikáltak tudnak lenni. Főleg azért, mert a tengerimalac zsákmányállat így betegségének, fájdalmának jeleit elrejti. Nagyon fontos a fogas malacoknál, hogy hetente mérni kell a súlyukat, ebből látjátok eszik e eleget. A fogászati beavatkozás után napokig otthon is fájdalomcsillapítót kell kapnia, etetni is kell fecskendővel, vagy ha elfogadja kanálból akkor azzal. Az etetés jelentsen nagyjából 3X20 ml Trovet tápszer, vagy még jobb a Critical Care (ebből kevesebb is elegendő). Ha eszik magától, és nem fogy akkor ez csökkenthető. Szénát, füvet, fűféléket, gyógynövényeket nyugodtan lehet adni neki, ezekből kellene a legtöbbet ennie egy fogas malacnak. Zöldséget, gyümölcsöt minimálisa, naponta maximum 1 karikát, de jó lenne inkább elhagyni. Amit tudni kell, hogy a fogászati betegség általában visszatér, így folyamatosan figyelni kell a malacka súlyát, eszik e eleget, és ki kell alakítani a kezelő orvossal egy olyan időszakot amik között ránéz a fogára, ha szükséges újra lecsiszolja. Ezzel talán megelőzhető a probléma súlyosbodása, vagy a sebek újra kialakulása.