6601. Hogyan erősíthetjük kutyánk immunrendszerét?
A kutyád immunrendszerének erősítése kulcsfontosságú az egészsége és hosszú élettartama szempontjából. Adunk hozzá néhány tippet!
A kutyád immunrendszerének erősítése kulcsfontosságú az egészsége és hosszú élettartama szempontjából. Adunk hozzá néhány tippet!
Ilyen tojásárak mellett főleg ha van egy pici kertünk, tervezhetünk egy kicsi baromfaudvart. Mutatjuk, mire kell figyelni.
Február végéig érdemes elkészíteni és kihelyezni a "méhecskehoteleket" vagy más néven "darázsgarázsokat", amelyekkel már kora tavasztól hatékonyan lehet segíteni a magányosan élő méhek és darazsak szaporodását.
A spanyol csigák hatalmas károkat okozhatnak a veteményesben és a kerti növények között, így sokan keresnek természetes megoldásokat a megfékezésükre. Az egyik leghatékonyabb és fenntartható módszer az indiai futókacsák tartása, amelyek kiváló csigapusztítók.
Bár a felhők mögül néha előbukkanó nap fogadta őket, nem mentek vissza a medveházba. De mit jelent ez?
Az anyakecske vemhességi ideje 148-165 nap között ingadozik (ez kb. 5 hónap), de egyedenként (sőt egy bizonyos egyed különböző vemhességeinél is) egyes, kettesiker és hármasiker vemhességtől függően változik. Az ellés közeledtét az állat viselkedésének megváltozása és péra erős megduzzadása, kipirosodása jelzi. Amikor a kecske már nyugtalan és nyögdécsel, valamint rövid időközönként ürít, akkor általában már nagyon közel van az idő. Az ellési folyamat a szülőcsatornát tágító vízhólyag megjelenésével kezdődik.
Látatlanban nem biztos, hogy így van, de szerintem. Amikor rászorít a fogóval a karomra. A külső réteg repedezését látja. Az normális jelenség. Le is szokott potyogni, alatta ott az új, ép karom. Ha nem így van, akkor valamilyen bőr-szőr kondicionáló vitaminos táplálékkiegészítőt kapjon 1-2 hónapig. Állatpatikában ajánlani fognak jó készítményeket.
Hasznos infó lett volna a madarak fajának megemlítése. A törpepapagájoknál a fészekanyag hordásának állandó késztetése sűrűn okoz ilyen jelenséget, de más fajoknál is leginkább a fészekanyag nem megfelelő anyaga, mennyisége okoz hasonló problémát. Ritkábban előfordul fehérje, rost vagy ásványianyag hiány tüneteként is a tolltépés, ezek megfelelő mennyiségben álljanak rendelkezésre. A szükségletekről szakirodalmi leírásokban tájékozódhat. A madárban minél hosszabb idő óta rögzül a rossz szokás, annál kisebb az esély, hogy abbahagyja.
Kedves Gazdi! Pedig mindenképp jó lenne valahogy megoldani, hogy egy állatorvos is megvizsgálja a kutyát, mert ezeknek a tüneteknek a hátterében akár komoly probléma is meghúzódhat. Próbáljon meg ismerősöktől is érdeklődni, esetleg kérjen halasztott vagy részletfizetési lehetőséget a rendelőben.
Üdvözlöm ! A gyógyszer és a hőfok emelés szokott segíteni. Ha már így alakult, akkor sósavval fertőtlenítse ki az akváriumot, főzzön ki mindent. Az új betelepítés után egy hetet várjon és mehetnek a halak is bele!