6641. Új kutatás arra utal, hogy a kutyák már születésüktől fogva készek az emberekkel való kapcsolódásra
A kutyák kiskoruktól kezdve természetesen képesek az emberekkel való kapcsolatfelvételre.
A kutyák kiskoruktól kezdve természetesen képesek az emberekkel való kapcsolatfelvételre.
Bár a macskák független és önálló állatok, azért egyértelműen ki tudják fejezni, ha nem kedvelnek valakit. Ha úgy érzed, hogy a macskád nem szeret, ezekre a jelekre érdemes figyelned.
Az autóápolás világa tele van lehetőségekkel mindazok számára, akik szeretnék megőrizni járművük szépségét és teljesítményét. A rendszeres karbantartás több mint esztétikai kérdés, hiszen hozzájárul a jármű értékének megőrzéséhez és biztonságos működéséhez is.
Az állati allergia sokak számára jelent komoly problémát, a kellemetlen tünetek pedig jelentősen ronthatják az életminőséget. Az allergének apró, mikroszkopikus részecskék, amelyek az állatok szőréből, bőréről, nyálából és vizeletéből származnak. Ezek az allergének könnyen megtapadnak a bútorokon, szőnyegeken, ágyneműn és a levegőben is lebeghetnek, így szinte lehetetlen teljesen elkerülni őket, ha háziállatot tartasz. Az allergiás reakciókat az immunrendszer túlzott válasza okozza, amikor ezekkel az allergénekkel találkozik, ez okozza a tüsszögést, orrfolyást, viszketést, szemirritációt és súlyosabb esetben akár asztmás rohamot is.
A környezet fogalmával kapcsolatban a legtöbb embernek a természet védelme és a fenntarthatóság jut eszébe. Hiszen felelősek vagyunk azért, hogy milyen környezetben élünk és azért is, hogy milyen feltételeket hagyunk a jövő generációi számára.
Tisztelt Gazdi! A hasüregben levő rejtett herét el kell távolítani. Ez a műtét a hasüreg megnyitását jelenti, ahogy a nőstény macskák esetében is. Az operáció utáni teljes gyógyulás kb. 1,5-2 hét. Üdvözlettel,
Kedves Gazdi! Kellene végezni egy bőrkaparék vizsgálatot, ahol az esetleges rüh, szőrtüsző atka, gomba fertőzöttség kimutatható. Utána jöhet a gyógykezelés. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Pluto! Gerincsérv esetén a következő homeopátiás szerek keverékét tudom ajánlani: Nux vomica D6, Symphytum D4, Rhus toxicodendron D12, Calcium fluoratum D12. Ezen szerek mindegyikéből adjon a kutyusnak naponta 3 alkalommal hétfőtől péntekig, majd szombaton és vasárnap tartson szünetet. Ezt folytassa 6 héten át. Ha ez idő alatt nem következik be javulás a kutyus állapotában, javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost, aki kedvence egyedi(!) tünetei alapján megkeresi a számára legmegfelelőbb szer(eke)t a mielőbbi gyógyulása érdekében. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Ha az adagolás mikéntjével kapcsolatban további kérdései lennének, hívjon nyugodtan. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
Az itraconazole adagja a szaklapok szerint kutyáknak 5-10 mg/ttkg. Azt, hogy a dózis az alsó vagy éppen a felső határhoz legyen közelebb, a szert rendelő állatorvosnak kell eldöntenie. Így a kb. 5,5 kg-os kutyája kaphat 25 mg-tól 50 mg-ig. A készítmények Magyarországon még igen újnak számítanak, így saját tapasztalatot nehéz hozzátenni.
Viselkedés probléma oka lehet valamilyen elváltozás az agyban, de fiatal kutyánál ez ritkább. Ha nincs semmi egyéb betegségre utaló tünete a kutyának, kutyakiképző ill. viselkedés terápiával foglalkozó szakember segítségét kérje.