6646. Kiknek való és kiknek nem a bengáli macska?
Okos, imádja a vizet és igazán különleges a megjelenése - a bengáli macska mégsem való mindenkinek.
Okos, imádja a vizet és igazán különleges a megjelenése - a bengáli macska mégsem való mindenkinek.
A modern férfi okosórák rengeteg funkcióval fel vannak vértezve. Amellett, hogy roppant hasznos eszközök, még stílusosak is.
Az ajándékozás sokkal többről szól, mint csupán egy tárgy átadása. Egy igazán jól megválasztott meglepetés szívhez szóló, személyes és nem utolsósorban emlékezetes. Nem véletlen, hogy az egyedi párnák ma már reneszánszukat élik. Ezek az apró, de mégis feltűnően dekoratív elemek képesek varázslatossá tenni a lakást, miközben egy-egy személyes érintés történetét mesélik el. Legyen szó karácsonyról, születésnapról vagy épp egy esküvőről, az ilyen ajándékok igazi telitalálatok lehetnek.
Ahhoz, hogy egy cég hosszú távon is megfelelően tudjon működni, lépést kell tartania a piaci trendekkel, gazdasági és társadalmi elvárásokkal. Például oda kell figyelnie a környezetvédelemre, az ugyanis a fenntarthatóság egyik alappillére.
A kutyák nem beszélnek, de számos módon kifejezik szeretetüket gazdájuk iránt. Ha figyelsz a viselkedésükre, könnyen észreveheted, milyen mély érzelmeket táplálnak irántad. Nézzük, milyen jelekből tudhatod, hogy a kutyád igazán szeret!
Ivarérett a cica, nem szokott gond lenni... :)
Okozhat ilyen tünetet a fertőzéseken kívül vitamin és ásványianyag hiánya is. A fontosabb vitaminkiegészítők E vitamin szelénnel kombinálva, illetve az A és D vitamin. Emellett a testtömegükhöz képest elég sok kalciumra és foszforra van szüksége a fejlődő madaraknak.
Kedves Tulajdonos! A leírt esetismertetésből úgy gondolom, két problémakörrel állunk szemben, melyek nem feltétlenül állnak összefüggésben. Az első, a kérdésben is inkább részletezett probléma a nyeldeklés, hányás, regurgitáció. A kutyus kórelőzményének leírásából nem derül ki, hogy milyen diagnosztikai módszerrel került megállapításra a reflux diagnózisa. Refluxnak a béltartalom retrográd, azaz a megszokottal ellentétes irányba történő mozgását nevezzük. Leggyakrabban a gyomorból kerül béltartalom és gyomorsav a nyelőcsőbe, ami kimarhatja azt, ennek megoldása elsősorban a kombinált gyógyszeres terápia. A leírt tüneteket számos emésztő szervrendszert, elsősorban a nyelőcsövet,illetve gyomrot érintő elváltozás okozhatja. Kutyáknál előforduló kórkép az ún. megaoesophagus, tehát a nyelőcső kóros kitágulása, melynek tipikus tünete lehet az evés utáni öklendezés, a nehéz nyelés, a regurgitácó, hányás. Amennyiben felmerül a nyelőcső-tágulat lehetősége, első és legfontosabb lépésként a kutyát etessük magasról (pl. helyezzük az etetőtálat egy székre), és lehetőleg több, kisebb adagban.A megaoesophagus diagnózisához megfelelő kontrasztanyaggal kiegészített röntgenfelvétel készítése szükséges. Kontrasztanyagos röntgenvizsgálattal a gyomor-bélrendszert érintő egyéb elváltozások és motilitászavarok is kimutathatóak, így mindenképpen javasolnám a vizsgálat elvégzését. További segítséget nyújthat a pontos diagnózis felállításához a hasi ultrahangos vizsgálat kivitelezése is. Elsősorban kistestű kutyákban leírt, hogy üres gyomor esetén a felhalmozódó epe és gyomorsav kimaródást, és ezzel emésztőszervi panaszokat okozhat. Ennek terápiája szintén a többszöri, kisebb adagokban történő etetés. A második problémakör a kérdésben megfogalmazott "táplálékintolerancia". Sajnos egyáltalán nem esik szó a kórelőzményben arról, hogy ez pontosan hogyan nyilvánul meg a kutyusnál, illetve hogyan jutottak erre a diagnózisra. Kutyáknál beszélhetünk az ún. AFR (adverse food reaction, tehát a táplálék által okozott kóros reakció) kórképről, ebbe mind a ritka, valódi táplálékintolerancia (elsősorban emésztőszervi tünetekkel), mind a táplálékallergia (elsősorban bőrtünetekkel) beletartozik. Ilyen esetben a diagnózist eliminációs diéta segítségével állíthatjuk fel. Ennek lényege, hogy a kutyust legalább 6 hétig olyan hypoallergén táppal etetjük, mely a fehérjét olyan kis összetevőire lebontva tartalmazza, hogy arra nem alakulhat ki allergiás reakció. Másik megoldás lehet még olyan táp etetése amelynek fehérjetartalmával eddig biztos nem találkozott az állat (különleges hústartalmú tápok: strucc, ló, stb.). Mindenképpen javasolnám, hogy szuperprémium minőségű állatorvosi száraztápot próbáljanak ki a kutyusnál, minden kiegészítő táplálék (jutalomfalat, esetleg asztali maradék) elhagyása mellett, többszöri kis adagra bontva! Gyógyulást kívánva, Dr. Császár Júlia Judit
Sajnos a daganatos megbetegedések az idősödő kutyák egyik leggyakoribb halálozási oka, és évről-évre egyre több a daganattal diagnosztizált páciens. Érdemes lenne mihamarabb elvinni állatorvoshoz!
Kétségtelen, hogy a vér látványa mindig nagy aggodalmakat kelt, de azért koránt sincs akkora baj, mint gondolná! A vastag és végbél belső fala tele van apró, pici, vékonyfalú erecskékkel, amelyek egy kis erőlködés alkalmával könnyen megrepednek és ilyenkor pár csepp vér keveredik a bélsárba. Ez önmagában nem kóros, nem utal betegségre. Viszont gyakori követklezmény a hígabb és a túl kemény kaki ürítésénél. Az állatot mindig egyben kel nézni, és egy cicánál nagyon fontos, hogy milyen a kedve, eszik-e, jól múködik-e? Ha igen, akkor ezzel az apró tünettel nem nagyon kell foglalkozniuk. DE mivel úgyis mennek védőoltásra a cicával, elmondhatja az állatorvosnak, hogy milyen tüneteket produkál a csöppség. Macskák ajánlott védőoltási naptára: