6646. Kiknek való és kiknek nem a bengáli macska?
Okos, imádja a vizet és igazán különleges a megjelenése - a bengáli macska mégsem való mindenkinek.
Okos, imádja a vizet és igazán különleges a megjelenése - a bengáli macska mégsem való mindenkinek.
A modern férfi okosórák rengeteg funkcióval fel vannak vértezve. Amellett, hogy roppant hasznos eszközök, még stílusosak is.
Az ajándékozás sokkal többről szól, mint csupán egy tárgy átadása. Egy igazán jól megválasztott meglepetés szívhez szóló, személyes és nem utolsósorban emlékezetes. Nem véletlen, hogy az egyedi párnák ma már reneszánszukat élik. Ezek az apró, de mégis feltűnően dekoratív elemek képesek varázslatossá tenni a lakást, miközben egy-egy személyes érintés történetét mesélik el. Legyen szó karácsonyról, születésnapról vagy épp egy esküvőről, az ilyen ajándékok igazi telitalálatok lehetnek.
Ahhoz, hogy egy cég hosszú távon is megfelelően tudjon működni, lépést kell tartania a piaci trendekkel, gazdasági és társadalmi elvárásokkal. Például oda kell figyelnie a környezetvédelemre, az ugyanis a fenntarthatóság egyik alappillére.
A kutyák nem beszélnek, de számos módon kifejezik szeretetüket gazdájuk iránt. Ha figyelsz a viselkedésükre, könnyen észreveheted, milyen mély érzelmeket táplálnak irántad. Nézzük, milyen jelekből tudhatod, hogy a kutyád igazán szeret!
Pontosan megmondani, hogy mi baja volt a degunak nagyon nehéz. (Ehhez többféle laboratóriumi vizsgálat kellene.) Általánosságban annyi elmondható, hogy a kisrágcsálóknak nagyon sok baktériumos és vírusos fertőző betegsége lehet. A legtöbb közülük nagyon súlyos és az állat hirtelen elpusztulásához vezethet, még mielőtt bármiféle kezelésre lehetőség lett volna. Ezenkívül gyakori, hogy a takarmányból jutnak hozzá valamiféle méreganyaghoz, ami szintén okozhat hirtelen elhullást, előzetes tünetek nélkül. Mivel nem tudhatjuk, hogy pontosan mi is volt a probléma, mindenképpen azt javaslom, hogy új pár vásárlása előtt kb. 10-14 napot várni kellene.
Kamillás borogatást javasolnék, ha 1 nap után sem javul, állatorvoshoz kell vinni, aki alaposan megvizsgálja.
Pontosan nem írtad, hogy milyen betegségről is van szó a nyulakkal kapcsolatban. Sok fertőző és nem fertőző eredetű betegségük van a nyulaknak is. Azért válaszolok "nem kérdezett" kérdésedre. A nyulaknál akár tenyészetben, akár egyedül tartott kiskedvenc esetében is előfordulhat a szúnyogok által terjesztette (csípéssel fertőzi meg a nyulat a kórokozóval ) Myxomatosis nevű betegség. E betegség ellen van védőoltás. Tavasszal a szúnyoginvázió előtt tanácsos állatorvossal beadatni az injekciót. Az első évben 2 alkalommal, majd évente egyszer. De ha tavaszi vakcinázás elmaradt, ne ess "pánikba", be lehet pótolni. Van egy másik gyakran emlegetett betegség, a nyulak vérzéses betegsége (RHD). Ez ellen a betegség ellen is van védőoltás. Ez ellen is oltatni tanácsos, nagy állományokban rendszeresen oltják a nyuszikat.
Nagyon sajnálom, ami történt! Minden altatással járó beavatkozásnak (nagy) kockázata van. Ez fokozottan érvényes a kis testtömegű rágcsálókra és madarakra, aminek oka a kis testméret és a fokozott sokk- és stresszérzékenység! Az is előfordulhat, hogy ébredezés közben a fellépő műtéti fájdalom miatt (ez szintén sokkos állapotot idézhet elő) pusztul el. A "rutinműtét" kifejezés magára a műtéti technikára érvényes, de az altatás kockázatával szinte mindig (minden állatnál) számolni kell, még a korszerű altatószerek mellett is.
Nagyon sajnálom, ami történt! Biztos, hogy hiányzik a malacnak a barátja, hiszen hosszú időt tölthettek együtt, megszokták és megszerették egymást. A tengerimalac is "szociálisan érzékeny" állat, szüksége van a társas kapcsolatokra (emberrel, állattal egyaránt). Azt javasolnám, hogy kis idő elteltével lehetne venni mellé egy társat, akivel lassan, fokozatosan kellene összeismertetni.