676. Mi az a kennel köhögés?
A kennel köhögés egy fertőző légcső- és hörgőgyulladás, aminek számos oka lehet. Nem jár lázzal, a kutya eszik, iszik, de erősen köhög.
A kennel köhögés egy fertőző légcső- és hörgőgyulladás, aminek számos oka lehet. Nem jár lázzal, a kutya eszik, iszik, de erősen köhög.
A kennel köhögés sokszor magától is elmúlik, mint az embereknél egy "megfázás". Azonban gyulladáscsökkentőkkel, köhögéscsillapítókkal vagy éppen hurutoldókkal, immunerősítő szerekkel, vitaminokkal, és szükség esetén antibiotikummal a betegség lefolyása gyorsítható, a tünetek (főképp a kínzó köhögés) enyhíthetőek.
Sok kérdés érkezik Dr. Háziállat postaládájába a kutyák ivartalanításával kapcsolatban. Mikor esedékes az ivartalanítás, egyáltalán szükség-e, és ha igen, hogyan hozhatjuk meg a legjobb döntést?
Egyre több pórázvégen vonuló macskával találkozunk az utcákon. De vajon szabad-e egy macskát pórázon sétáltatni?
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
Kedves Gazdi! Lehet gyomorhurut, idegentest a gyomorban, gyomorfekély, vékonybélgyulladás, torokgyulladás stb. Állatorvosi vizsgálat szükséges. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Tisztelt Kérdező! A cicáknál gyakori, hogy nem akkor szeretnek minket, amikor mi szeretnénk. Ezt a tényt el kell fogadni, és ennek figyelembe vételével kell közeledni a cicához. Az, hogy mely ingereket éli meg a cica stresszként, és hogyan reagál azokra, részben örökletes tulajdonság, részben főként az első 3 hónapban átélt ingerek, és az azokra kialakult tanult válaszok határozzák meg. A 6-9 hónapos kor az ivarérés időszaka, emberi példával élve a dackorszak. Ha a probléma régebben fennáll, akkor érdemes átgondolni, hogy a tartási körülmények mindenben optimálisak-e a cica számára. Sok olyan tényező lehet, amit a cica stresszként él meg, de mi nem is gondolunk rá. Ilyen lehet például egy csepegő csap megjavítása is, ha a cica rászokott a csepegő víz fogyasztására. Vagy valamelyik szomszédnál szintén ivarérő macska van, esetleg a lépcsőházban egy a cicában félelmet keltő változás volt (tatarozás, agresszív kutya...és most különösen a petárdázás). Részletesen végig kell gondolni a tartás körülményeit, az abban létrejött változásokat, esetleg állatorvos és/vagy viselkedésterapeuta segítségével. Léteznek különböző steresszoldó készítmények is cica részére, de ezeket állatorvos kell felírja. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Kedves Gazdi! Egy gyomortükrözés kellene, amit pl. az Egyetemen meg tudnak csinálni. Valószínűleg özofageális reflux betegsége van, ami többek között műtéttel orvosolható. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
A félős kutyák egyik tünete, hogy félnek bizonyos talajformáktól, anygoktól, a lábuk elé eső optikai jelektől. A félelemnek ezt a formáját is terápiás módszerekkel és deszenzibilizáló tréninggel lehet kezelni.
Ezt a kérdést már a saját email-címemre is megkaptam, válaszoltam is. A kutya gyógyulási esélyei nem nőnek attól, ha minél több állatorvosnak felteszi a kérdést. Javaslom keressen fel egy olyan állatorvost, akiben megbízik, hogy meg tudja gyógyítani a kutyáját. Dr. Lévai Péter