681. Így kommunikál a kutya mancsával
Mit akarhat a kutyánk, amikor hozzánk sétál, felágaskodik, és egyik mancsát az ölünkbe, vagy a kezünkre helyezi? Mit szeretne közölni velünk amikor a fejünkre, vagy a vállunkra teszi a mancsát?
Mit akarhat a kutyánk, amikor hozzánk sétál, felágaskodik, és egyik mancsát az ölünkbe, vagy a kezünkre helyezi? Mit szeretne közölni velünk amikor a fejünkre, vagy a vállunkra teszi a mancsát?
Amint elérkezik a séta ideje, a kutya már az ajtóban topog és csahol, szájába kapja a pórázt, alig várja, hogy elinduljatok. Kiviharzik az ajtón, húz, rángat és tépi a pórázt, hiába próbálunk megálljt parancsolni neki és értésére adni, hogy ezt a fajta viselkedést a gazdi nem kimondottan kedveli.
A yorkshire terrier természeténél fogva nagyon szereti az embereket. Amint sikerül elnyerni a kölyök yorkie bizalmát, és belopni magunkat szívébe, a kiskutya nevelése gyerekjátékká válik. De ehhez játékos nevelési módszerekre is szükség van!
Kínában évezredek óta bevett gyógyító módszer az akupunktúra, mely a test bizonyos pontjain elhelyezkedő meridiánok stimulálásával szabályozza a pangó energiát. Nekünk, emberszabásúaknak bevált, de vajon gyógyítható-e egy kutya akupunktúrával?
Se nem kotorékeb, se nem munkakutya: a yorkshire terrier (vagy yorkie) napjaink egyik legdivatosabb, ölebként tartott kutyája mégis hordozza magában a két kutyatípus tulajdonságait.
Mindkettő előfordulhat. Egy állatorvos ki tudná pucolni, de ha időskori süketedésről van szó, akkor egy Karsivan nevű tablettát lehet megpróbálni, hogy visszatérjen a hallás.
Sajnos nem tudok kielégítő választ adni, a témakörben több ezer oldalas irodalmi anyag áll rendelkezésre. Bízzanak orvosukban és kövessék tanácsait!
Az első három oltást követően egy héttel javasolt legkorábban levinni. De még biztosabb, ha a 4. oltást is megkapja! Egyébként 100%-os védelem nem létezik a fertőző betegségek ellen (ilyen az immunológia!!), még oltások után sem, ezért kell törekedni a minél nagyobb biztonságra az ésszerűség határán belül. Minél több oltást kap, és minél kevésbé érintkezik a környezettel, annál nagyobb a biztonság. Igazából mindenki maga dönti el, hogy mit tud vállalni. Szerintem teljesen normális, hogy félénk még a kiskutya, hisz KISkutya még és új helyre került! Majd megszokja a helyét, környezetét és még a fürdőszobaszekrényből is kipakolja a hidrogént és elrágja a villanyborotva vezetékét, valamint tönkreteszi az amúgy tönkretehetetlen NOVALIFE bevonatú Kanizsatrend márkájú ülőgarnitúra extradrága kárpitját. :)
Nőstényt érdemesebb választani! Kevesebb a probléma, kevésbé büdös, nem jelölget és akár ivartalanítás nélkül is maradhat!
A parvo vírus emberre teljesen ártalmatlan!