681. Így kommunikál a kutya mancsával
Mit akarhat a kutyánk, amikor hozzánk sétál, felágaskodik, és egyik mancsát az ölünkbe, vagy a kezünkre helyezi? Mit szeretne közölni velünk amikor a fejünkre, vagy a vállunkra teszi a mancsát?
Mit akarhat a kutyánk, amikor hozzánk sétál, felágaskodik, és egyik mancsát az ölünkbe, vagy a kezünkre helyezi? Mit szeretne közölni velünk amikor a fejünkre, vagy a vállunkra teszi a mancsát?
Amint elérkezik a séta ideje, a kutya már az ajtóban topog és csahol, szájába kapja a pórázt, alig várja, hogy elinduljatok. Kiviharzik az ajtón, húz, rángat és tépi a pórázt, hiába próbálunk megálljt parancsolni neki és értésére adni, hogy ezt a fajta viselkedést a gazdi nem kimondottan kedveli.
A yorkshire terrier természeténél fogva nagyon szereti az embereket. Amint sikerül elnyerni a kölyök yorkie bizalmát, és belopni magunkat szívébe, a kiskutya nevelése gyerekjátékká válik. De ehhez játékos nevelési módszerekre is szükség van!
Kínában évezredek óta bevett gyógyító módszer az akupunktúra, mely a test bizonyos pontjain elhelyezkedő meridiánok stimulálásával szabályozza a pangó energiát. Nekünk, emberszabásúaknak bevált, de vajon gyógyítható-e egy kutya akupunktúrával?
Se nem kotorékeb, se nem munkakutya: a yorkshire terrier (vagy yorkie) napjaink egyik legdivatosabb, ölebként tartott kutyája mégis hordozza magában a két kutyatípus tulajdonságait.
Kedves Gazdi! Lehet gyomorhurut, idegentest a gyomorban, gyomorfekély, vékonybélgyulladás, torokgyulladás stb. Állatorvosi vizsgálat szükséges. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Tisztelt Kérdező! A cicáknál gyakori, hogy nem akkor szeretnek minket, amikor mi szeretnénk. Ezt a tényt el kell fogadni, és ennek figyelembe vételével kell közeledni a cicához. Az, hogy mely ingereket éli meg a cica stresszként, és hogyan reagál azokra, részben örökletes tulajdonság, részben főként az első 3 hónapban átélt ingerek, és az azokra kialakult tanult válaszok határozzák meg. A 6-9 hónapos kor az ivarérés időszaka, emberi példával élve a dackorszak. Ha a probléma régebben fennáll, akkor érdemes átgondolni, hogy a tartási körülmények mindenben optimálisak-e a cica számára. Sok olyan tényező lehet, amit a cica stresszként él meg, de mi nem is gondolunk rá. Ilyen lehet például egy csepegő csap megjavítása is, ha a cica rászokott a csepegő víz fogyasztására. Vagy valamelyik szomszédnál szintén ivarérő macska van, esetleg a lépcsőházban egy a cicában félelmet keltő változás volt (tatarozás, agresszív kutya...és most különösen a petárdázás). Részletesen végig kell gondolni a tartás körülményeit, az abban létrejött változásokat, esetleg állatorvos és/vagy viselkedésterapeuta segítségével. Léteznek különböző steresszoldó készítmények is cica részére, de ezeket állatorvos kell felírja. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Kedves Gazdi! Egy gyomortükrözés kellene, amit pl. az Egyetemen meg tudnak csinálni. Valószínűleg özofageális reflux betegsége van, ami többek között műtéttel orvosolható. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
A félős kutyák egyik tünete, hogy félnek bizonyos talajformáktól, anygoktól, a lábuk elé eső optikai jelektől. A félelemnek ezt a formáját is terápiás módszerekkel és deszenzibilizáló tréninggel lehet kezelni.
Ezt a kérdést már a saját email-címemre is megkaptam, válaszoltam is. A kutya gyógyulási esélyei nem nőnek attól, ha minél több állatorvosnak felteszi a kérdést. Javaslom keressen fel egy olyan állatorvost, akiben megbízik, hogy meg tudja gyógyítani a kutyáját. Dr. Lévai Péter