681. Így kommunikál a kutya mancsával
Mit akarhat a kutyánk, amikor hozzánk sétál, felágaskodik, és egyik mancsát az ölünkbe, vagy a kezünkre helyezi? Mit szeretne közölni velünk amikor a fejünkre, vagy a vállunkra teszi a mancsát?
Mit akarhat a kutyánk, amikor hozzánk sétál, felágaskodik, és egyik mancsát az ölünkbe, vagy a kezünkre helyezi? Mit szeretne közölni velünk amikor a fejünkre, vagy a vállunkra teszi a mancsát?
Amint elérkezik a séta ideje, a kutya már az ajtóban topog és csahol, szájába kapja a pórázt, alig várja, hogy elinduljatok. Kiviharzik az ajtón, húz, rángat és tépi a pórázt, hiába próbálunk megálljt parancsolni neki és értésére adni, hogy ezt a fajta viselkedést a gazdi nem kimondottan kedveli.
A yorkshire terrier természeténél fogva nagyon szereti az embereket. Amint sikerül elnyerni a kölyök yorkie bizalmát, és belopni magunkat szívébe, a kiskutya nevelése gyerekjátékká válik. De ehhez játékos nevelési módszerekre is szükség van!
Kínában évezredek óta bevett gyógyító módszer az akupunktúra, mely a test bizonyos pontjain elhelyezkedő meridiánok stimulálásával szabályozza a pangó energiát. Nekünk, emberszabásúaknak bevált, de vajon gyógyítható-e egy kutya akupunktúrával?
Se nem kotorékeb, se nem munkakutya: a yorkshire terrier (vagy yorkie) napjaink egyik legdivatosabb, ölebként tartott kutyája mégis hordozza magában a két kutyatípus tulajdonságait.
A jelenségnek több oka lehet: - valamilyen szervi probléma, bőr/szőr betegség okán a kutyának kellemetlen érzése vagy fájdalma van a hátsó lábaiban - a kényszermozgás (stereotypie, Compulsive Behavior Disorder, CBD ) a hyperaktivitásnak egy különleges, szélsőséges változata - a kutya unatkozik, magára akarja vonni a figyelmet mert a tartási körülményei nem megfelelőek A kiváltó okok tudatában lehet megfelelő terápia vagy tréning módszert javasolni.
A Labrador Retriever - vadászkutya. A Labrador Retriever - nem őrző kutya. Mit ért megvesztegetés alatt ??? (Sokan a jutalomfalattal történő nevelést és tanítást tévesen így nevezik !) A Labrador Retriever - a nagytestű kutyák kategóriájába tartozik (lásd. fajtastandard, testméretek) Szereltessen be egy elektromos riasztó berendezést !
Feltétlen mutassa meg állatorvosnak! Okozhatja fokozott orrváladékozás, allergia, sérülés, de lehet autoimmun eredetű is...
Tisztelt Kérdező ! Kutyatréner és állatterapeuta vagyok … nem internetes jós vagy távolbalátó ! A kérdésére csak a kutya megfigyelése, adatainak ismeretében és viselkedési vagy karaktertesztelése után lehet felelősségteljes választ adni.
Tisztelt Steiner Úr! Lehet, hogy valóban a környezet- és tápváltás, valamint a szállítással kapcsolatos stressz áll a hányás hátterében. Ha ez levertséggel, bágyadtsággal, hasmenéssel is jár, érdemes visszavinni az oltást végző kollégához. Tisztelettel: Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős