681. Így kommunikál a kutya mancsával
Mit akarhat a kutyánk, amikor hozzánk sétál, felágaskodik, és egyik mancsát az ölünkbe, vagy a kezünkre helyezi? Mit szeretne közölni velünk amikor a fejünkre, vagy a vállunkra teszi a mancsát?
Mit akarhat a kutyánk, amikor hozzánk sétál, felágaskodik, és egyik mancsát az ölünkbe, vagy a kezünkre helyezi? Mit szeretne közölni velünk amikor a fejünkre, vagy a vállunkra teszi a mancsát?
Amint elérkezik a séta ideje, a kutya már az ajtóban topog és csahol, szájába kapja a pórázt, alig várja, hogy elinduljatok. Kiviharzik az ajtón, húz, rángat és tépi a pórázt, hiába próbálunk megálljt parancsolni neki és értésére adni, hogy ezt a fajta viselkedést a gazdi nem kimondottan kedveli.
A yorkshire terrier természeténél fogva nagyon szereti az embereket. Amint sikerül elnyerni a kölyök yorkie bizalmát, és belopni magunkat szívébe, a kiskutya nevelése gyerekjátékká válik. De ehhez játékos nevelési módszerekre is szükség van!
Kínában évezredek óta bevett gyógyító módszer az akupunktúra, mely a test bizonyos pontjain elhelyezkedő meridiánok stimulálásával szabályozza a pangó energiát. Nekünk, emberszabásúaknak bevált, de vajon gyógyítható-e egy kutya akupunktúrával?
Se nem kotorékeb, se nem munkakutya: a yorkshire terrier (vagy yorkie) napjaink egyik legdivatosabb, ölebként tartott kutyája mégis hordozza magában a két kutyatípus tulajdonságait.
Rengeteg oka lehet annak, hogy nem hízik a kutya. A legegyszerűbb az lenne ha valamilyen magas energiatartalmú tápot és féreghajtót kapna. Ha ez nem javít a helyzeten, laborvizsgálatot kell végezni.
Alapos vizsgálat (laborral kiegészítve) nélkül nagyon nehéz bármit mondani a leírtak alapján. A lehetséges okok skálája elég széles. Az ásványi anyag és mikroelem hiánytól kezdve a neurológiai problémákig (az epilepsziát is beleértve), vércukor szint ingadozás és még sok minden lehet a háttérben. Ezért azt javaslom, hogy mielőbb látogassák meg a kezelő állatorvost.
Tisztelt Pálosi Úr! Kell ott legyen valami, mert különben nem fájna, és nem sipolyozna. Ha egy végtagröntgennel kizárható az ujjperc törése vagy daganata, akkor gyakorlatilag marad az idegen test (leggyakrabban toklász) okozta idült proliferatív gyulladás, amit az állandó nyalogatás is fenntarthat, mivel biztosítja a sérült terület folyamatos újrafertőződését. Indokoltnak látszik a terület műtéti feltárása és a képződött szövetszaporulat eltávolítása. Az utókezelés a sebváladék bakteriológiai és antibiotikum-rezisztenzia vizsgálatának, valamint az eltávolított szövetek szövettani vizsgálatának eredménye alapján határozható meg. Ha nincs daganatos elváltozás, és megakadályozható a folyamatos nyalogatás, teljes gyógyulás is elérhető. Tisztelettel:dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Kedves érdeklődő! A kérdésére mindenképpen egy alapos állatorvosi (szemészeti) vizsgálat fog választ adni.
Nagytestű kutyáknál van egy örökletes porc fejlődési rendellenesség, ami ilyen tüneteket okoz. Állatorvoshoz kell elvinni, ő tudja megállapítani a kezelést vagy hogy szükséges-e műtét.