686. Milyen kutya az amerikai pit bull terrier?
Az amerikai pit bull terrier (american pit bullterrier) a az angol staffordshire bullterrier súlyosabb változata. Közepes termetű, erős felépítésű kutya. Hihetetlenül bátor, elszánt kutyafajta.
Az amerikai pit bull terrier (american pit bullterrier) a az angol staffordshire bullterrier súlyosabb változata. Közepes termetű, erős felépítésű kutya. Hihetetlenül bátor, elszánt kutyafajta.
A pit bull - bármennyire is rossz a híre - bátor és karakán viselkedése mellett éppen olyan érző lelkű kutya, mint a többi kutyafajta. Ha nem hiszed, nézd meg videón!
A pit bull igazi gladiátorkutya. Kifejezetten kutyaviadalokra tenyésztették ki a staffordshire bullterrier és a bulldog keresztezésével. Szerencsére azonban vannak olyan emberek, amelyek nem csak a harci képességet, hanem az érző lelket is látják a kutyában. Videón a bizonyíték!
A yorkshire terrier (yorkie, yorki) érdekes megjelenésű, parányi kutya. Skye és más terrierek keresztezéséből alakították ki. A 19. században a yorkshire-i malmokban nélkülözhetetlen patkányfogó volt.
A beagle évszázadok során munkában edződött angol falkakutya. Viszonylag ellenálló, szilárd szervezetű kutya.
A hányás egy olyan tünet, amit rengeteg féle ok, betegség, állapot kiválthat. Ezek között egy esetleges mérgezés csak egy lehetőség, de egyetlen! Sőt, sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy a hányást valami más ok idézi elő. Találgatások helyett inkább meg kellene mutatni állatorvosnak, mégpedig minél előbb! A késlekedés szerencsétlen esetben akár a kutya életébe is kerülhet (pl. egy bélelzáródás esetén).
Kedves Gazdi! A konzerv jó választás. Lehetőség szerint minőségi, idős kutyának való eledelt válasszon. A tojás sárgáját főzve adja, mivel nyersen megköti a B-vitamint. Ne hagja, hogy kutyája elhízzon. Időnként keresse fel állatorvosát egy egészségügyi vizsgálat céljából (melyet a vakcinázásnál amúgy is meg kell ejteni, hiszen csak egészséges állat vakcinázható). Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata.
A könnyelvezetés hiányából sok probléma adódhat, akár a szeme is "rámehet". Az esetet bízza szemész-specialistára!
Azért akar kiugrani az öléből, mert az ölében van. (Nincs lába a kutyának ? :) ) Minden kutyának szüksége és igénye van a fajtársakkal való kapcsolatfölvételre. Azt, hogy ezek a kontaktusfelvételek problémamentesen történjenek, a fajtársakhoz történő szocializációval lehet elérni (a leghatékonyabban a 8 - 16 hetes kor között kivitelezhető!) amelynek esetleges elmaradása később is, megfelelő szakértelemmel pótolható.
Kedves Gazdi! Igen, előfordulhat, hogy epilepsziáról van szó. A pontos diagnózis felállításához, valamint a gyógyszeres kezelés beállítása előtt szükség lenne egy részletes belgyógyászati, neurológiai kivizsgálásra valamint egy részletes kórelőzményfelvételre is. Azt tanácsolom Önnek, hogy keresse fel a www.kutyaepilepszia.hu oldalon az Önhöz legközelebb eső Epilepszia Centrumhálózathoz tartozó állatorvost, aki a továbbiakban a segítségére lesz. Amennyiben hozzánk fordulna a továbbiakban, akkor kérném előzetesen szíveskedjen időpontot kérni a vizsgálathoz. Tisztelettel: dr Molnár Eszter