71. Szakembereink: Dr. Kukla Miklós
"Már gyermekkoromban feltűnő volt határtalan állatszeretetem, ami akkor minden elérhető kutya és macska megsimogatásában, megszelídítésében, néha hazacipelésében nyilvánult meg."
"Már gyermekkoromban feltűnő volt határtalan állatszeretetem, ami akkor minden elérhető kutya és macska megsimogatásában, megszelídítésében, néha hazacipelésében nyilvánult meg."
"A feleségemmel kapcsolatunk hajnalán az egyik első randevúnk úgy zajlott le, hogy miután elmentem érte, és a kocsiba ültünk, közöltem vele, hogy most sajnos a tervezett programok helyett elmegyünk egy ellés közben "beszorult" csikót kibányászni az anyjából."
"Az évek során nagyon sok kutya- és macskatulajdonos tisztelt meg bizalmával, így ma már közel 1000 kis páciensre tehető az általam rendszeresen gondozott állatok száma."
"Nagy ajándéknak tekintem a sorstól, hogy olyan munkát végezhetek, ami ekkora örömet okoz a számomra."
"Valószínűleg minden állatorvos számára az igen nehéz esetek, a szinte valószínűtlen gyógyítások a legemlékezetesebbek."
Kérdésének első részére tudok csak érdemi választ adni: ha a kutya lázas, akkor adható neki Algopyrin lázcsillapítási céllal. Kistestű kutyáknak 1/4 tabletta, közepeseknek 1/3-1/2 tabletta, a nagyobbaknak (50-60 kg felett) akár 1 egész is. Ezt azonban csak elsősegély jelleggel, egy vagy két alkalomma célszerű alkalmazni, utána már az állatorvos utasításai szerint kell a lázat csillapítani. Az antoibiotikumokkal kapcsolatos kérdésére csak annyit mondhatok, hogy ezt majd az állatorvos eldönti. Antibiotikumokat nem javasolt állatorvosi vizsgálat és előírás nélkül adni az állatainknak! Különösen nem akkor, ha a diagnózist csak a gazda feltételezi.
Kedves Noémi! A körömágy gyulladása jellemzően sérülés következtében alakul ki úgy, hogy általában beakad a karom a járda repedéseibe, bútorszövetbe... Ritkábban kialakulhat vitaminhiány miatt is. Lehet korábbi sérülés, például rosszul gyógyuló törés miatt kialakuló sipoly is a háttérben, ebben az esetben nem a körömágyat, hanem az alapokot kell kezelni. Tehát, ha néhány nap alatt nem javul jelentősen, érdemes állatorvoshoz fordulni. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős
A Brachycephal syndroma nem jellemző a fajtára és egyébként viszonylag pontosan diagnosztikálható. Az epilepsziára történő kezelést én személy szerint csak "pénzlehúzásnak" tartanám a pillanatnyi helyzetben. Ugyanis az epilepszia pontos meghatározására hosszabb idő (4-6 hónap, 2-4 roham tüneti megfigyelése és egy macerás teszt-eljárás) szükséges. A légcsőbénulás szintén egyszerűen diagnosztikálható: vagy van, vagy nincs. Tapasztalataim szerint arra van nagyobb esély, hogy ha a jelenlegi stressz okozta pszichikai tünetet nem kezelik megfelelően akkor ebből valóban kialakul az epilepszia egyik fajtája. Véleményem szerint inkább a szeparációs félelmi szorongásból és az üdvözlési szertartás intenzitásából eredő a tünet. Amelyet a tartási körülmények változtatásával és a klasszikus egyedülmaradási félellemben szenvedő kutyáknál alkalmazható terápia és tréningmódszerekkel lehet kezelni. Egy személyes megfigyelést követően tudok felelősségteljes tanácsokat adni. (30-2929995)
Nem lehet egy pillanatig sem halogatni a megoldást, mert a folyamatos tüzeléstől a nőstény görény akár el is pusztulhat.. Nem igaz,. hogy a nőstény görénynek egyszer párosodnia kell. Ha a szőrhullást leszámítva nincs rossz állapotban az állat, minél hamarabbi ivartalanítást javaslok. Ha szeretné, hogy legyenek kicsinyei, minél hamarabb pároztassa! Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Nem, egy ivartalanított kutya nem tüzel. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kuzyakozmetika www.kisallatdoki.hu