746. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Milyen csodálatos a természet! Ki tudná vajon megmondani, hányféle színű és árnyalatú macskabunda létezik? A mintázatokról, formákról és alakokról nem is beszélve!
A Rák kutya ragaszkodó és lojális, az Oroszlán büszkén tűri kétlábú hódolói feltétel nélküli rajongását, míg a Szűz eb szófogadó, amolyan vérbeli "mama szeme fénye".
A jelenségnek több oka lehet: - valamilyen szervi probléma, bőr/szőr betegség okán a kutyának kellemetlen érzése vagy fájdalma van a hátsó lábaiban - a kényszermozgás (stereotypie, Compulsive Behavior Disorder, CBD ) a hyperaktivitásnak egy különleges, szélsőséges változata - a kutya unatkozik, magára akarja vonni a figyelmet mert a tartási körülményei nem megfelelőek A kiváltó okok tudatában lehet megfelelő terápia vagy tréning módszert javasolni.
A Labrador Retriever - vadászkutya. A Labrador Retriever - nem őrző kutya. Mit ért megvesztegetés alatt ??? (Sokan a jutalomfalattal történő nevelést és tanítást tévesen így nevezik !) A Labrador Retriever - a nagytestű kutyák kategóriájába tartozik (lásd. fajtastandard, testméretek) Szereltessen be egy elektromos riasztó berendezést !
Feltétlen mutassa meg állatorvosnak! Okozhatja fokozott orrváladékozás, allergia, sérülés, de lehet autoimmun eredetű is...
Tisztelt Kérdező ! Kutyatréner és állatterapeuta vagyok … nem internetes jós vagy távolbalátó ! A kérdésére csak a kutya megfigyelése, adatainak ismeretében és viselkedési vagy karaktertesztelése után lehet felelősségteljes választ adni.
Tisztelt Steiner Úr! Lehet, hogy valóban a környezet- és tápváltás, valamint a szállítással kapcsolatos stressz áll a hányás hátterében. Ha ez levertséggel, bágyadtsággal, hasmenéssel is jár, érdemes visszavinni az oltást végző kollégához. Tisztelettel: Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős