76. Illatos út, végállomás
Az Illatos úti gépezet rendeltetésszerűen működik. Munkatársai minden nap beszerző körútra indulnak és friss zsákmánnyal térnek vissza a telepre. Önkéntes beszállítói tovább gazdagítják a raktárkészletet.
Az Illatos úti gépezet rendeltetésszerűen működik. Munkatársai minden nap beszerző körútra indulnak és friss zsákmánnyal térnek vissza a telepre. Önkéntes beszállítói tovább gazdagítják a raktárkészletet.
Útlevél kutyáknak, macskáknak és vadászgörényeknek - az ezzel kapcsolatos híradások kapcsán sokan felkapták a fejüket a harmadik állat hallatán. Vadászgörényeknek? Hát ide jutottunk az EU-val, hogy most már a görények is útlevéllel utaznak?
Legemlékezetesebb élményem az első guppijaim szülése volt. Hihetetlen nagy élmény volt! Lehetett látni, amikor éppen jöttek ki a kis halak a "mama" hasából.
A hobbiállatként tartott kisbárányt úgy elkapta a család kutyája, hogy állatorvosnak kellett összefércelnie. A bárány állítása szerint nem haragszik...
Háziállat TV. Láttad? Olyan, mint a varázsújság a Harry Potterben. Olvasom a cikket és megmozdulnak a képek! Dr. Háziállat, akkor most én kérdezek: a bulldogom beleszeretett egy pincsilányba...
A hányás egy olyan tünet, amit rengeteg féle ok, betegség, állapot kiválthat. Ezek között egy esetleges mérgezés csak egy lehetőség, de egyetlen! Sőt, sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy a hányást valami más ok idézi elő. Találgatások helyett inkább meg kellene mutatni állatorvosnak, mégpedig minél előbb! A késlekedés szerencsétlen esetben akár a kutya életébe is kerülhet (pl. egy bélelzáródás esetén).
Kedves Gazdi! A konzerv jó választás. Lehetőség szerint minőségi, idős kutyának való eledelt válasszon. A tojás sárgáját főzve adja, mivel nyersen megköti a B-vitamint. Ne hagja, hogy kutyája elhízzon. Időnként keresse fel állatorvosát egy egészségügyi vizsgálat céljából (melyet a vakcinázásnál amúgy is meg kell ejteni, hiszen csak egészséges állat vakcinázható). Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata.
A könnyelvezetés hiányából sok probléma adódhat, akár a szeme is "rámehet". Az esetet bízza szemész-specialistára!
Azért akar kiugrani az öléből, mert az ölében van. (Nincs lába a kutyának ? :) ) Minden kutyának szüksége és igénye van a fajtársakkal való kapcsolatfölvételre. Azt, hogy ezek a kontaktusfelvételek problémamentesen történjenek, a fajtársakhoz történő szocializációval lehet elérni (a leghatékonyabban a 8 - 16 hetes kor között kivitelezhető!) amelynek esetleges elmaradása később is, megfelelő szakértelemmel pótolható.
Kedves Gazdi! Igen, előfordulhat, hogy epilepsziáról van szó. A pontos diagnózis felállításához, valamint a gyógyszeres kezelés beállítása előtt szükség lenne egy részletes belgyógyászati, neurológiai kivizsgálásra valamint egy részletes kórelőzményfelvételre is. Azt tanácsolom Önnek, hogy keresse fel a www.kutyaepilepszia.hu oldalon az Önhöz legközelebb eső Epilepszia Centrumhálózathoz tartozó állatorvost, aki a továbbiakban a segítségére lesz. Amennyiben hozzánk fordulna a továbbiakban, akkor kérném előzetesen szíveskedjen időpontot kérni a vizsgálathoz. Tisztelettel: dr Molnár Eszter