826. Új-zélandi szagos madarak
A folyamatban lévő kutatások kimutatták, hogy az Új-Zélandon őshonos bagolypapagájnak annyira átható bűze van, hogy magára vonzza a ragadozók figyelmét.
A folyamatban lévő kutatások kimutatták, hogy az Új-Zélandon őshonos bagolypapagájnak annyira átható bűze van, hogy magára vonzza a ragadozók figyelmét.
A páva (Pavo cristatus) a fácánfélék családjába tartozó madár. A páva eredetileg vadon élő madár, de sok országban megszelídítették. A pávatartás egy időigényes, de nagyon kifizetődő hobbi. Az első dolog, amire egy újdonsült pávatenyésztő igen hamar rájön, hogy ezek a csodálatos madarak könnyen idegessé vállnak.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Nevet találni egy új kiscicának nem könnyű feladat, mi most ebben próbálunk segíteni!
Hol alszik a macskád? A párna nagyobbik felén az ágyban? Esetleg van külön kis fekvőhelye?
Az egyik macska (amelyik menekül) ivartalanítása lehetne az első lépés, de 10 éves korban ez meggondolandó. A traumatikus hatást lehet oldani, csökkenteni Bach-virág terápiával. Közös, kézből etetéssel, játékkal érdemes próbálkozni.
"A nőstény állatnak legalább egyszer szülnie kell" --> ez egy tévhit! Semmi nem indokolja. A legnagyobb problémát az okozza, hogy az emberek hajlamosak emberi tulajdonságokat ruházni az állatokra. Pedig az állatoknál az "anyaság" vagy "apaság" nem tudatos, ösztöneiktől hajtva párzanak és gondozzák kicsinyeiket, amikor pedig eljön az ideje, akkor érzelmek nélkül választják le őket. Egy házi kedvenc nem fog kölykök nemzése után vágyódni, ha a szomszéd kutya/macska leellik... (Megtévesztő lehet, hogy egyes anyaállatok átvállalják más szülők, akár más faj kölykeit. Ez nem emberi tudatosságú adoptálás.) Akár saját utódaikkal is párzanak később, amennyiben úgy adódik. (Néhány főemlősnél megkérdőjelezem a teljes ösztönösséget, de jelen esetben leginkább a gyakori házi kedvencekről szól a honlap.) Ahogy házi kedvenceinknek nincs lelki szükségletük utódot nemzeni, úgy fizikai szükség sincs erre. A kutyák, cicák első tüzelés elött ivartalaníthatóak. Ma már Magyarországon is több olyan állatorvos van, aki a 4-6 hónap közti ivartalanítást propagálja és aktívan végzi. Az Amerikai Egyesült Államokban pedig elterjedt szokás a már 2-3 hetes korban végzett ivartalanítás is. Az ilyen fiatalon végzett műtétekhez nagyon gyakorlott állatorvosra van szükség. Az alább leírt információt sok állatorvossal egyeztettem, közülük sokan külföldön is dolgoztak. Az egyik leggyakoribb daganatos megbetegedés a tejmirigy daganata. Ez szuka kutyáknál az esetek felében, nőstény macskáknál szinte mindig rosszindulatú formában jelentkezik, és rövid idő alatt az állat elpusztulásához vezethet. Ennek a betegségnek a veszélye jelentősen csökken, ha az ivartalanítást 2,5 éves kor előtt végezzük el. Az ennél fiatalabb korban, de már a második tüzelés után ivartalanított szukáknál 26%, az első két ivarzás között műtötteknél 8%, az első tüzelés előtt operáltaknál 0,5%-ra csökken a tejmirigy daganat kialakulásának valószínűsége. Ezért lehetőleg az első tüzelés előtt, 6-7 hónapos életkorban ajánlott a nem tenyésztési célból tartott állatok ivartalanítása! Az elmondottak mellett az ivartalanítással megelőzhető a méhgyulladás és a méhdaganatok kialakulása is. Abba is érdemes belegondolni, hogy egy kutya akár 10-12 kölyköt hozhat világra, egy cica 4-6 kölyköt. Még ha csak egyszer is ellik mindenkinek a nőstény állata, vajon kinek kell ilyen rengeteg sok kisállat? Ne áldozzuk fel a már megszületett kölyköket, még meg nem fogant kölykökért! Kérem, ha Önnek egy állatorvos mondta, hogy az állatnak egyszer szülnie kell, azt jelezze nekem, kérdezzen meg még 5 állatorvost, illetve forduljon az Állatorvosi Kamarához tanácsért! (Forrás: www.ivartalanitas.hu)
Ebben a korban váltják a fogaikat a macskák. Azaz, minden bizonnyal arról van szó, hogy kipotyognak a tejfogai, és hamarosan kinőnek a maradó (végleges) fogak. A fogváltás az állatok esetében is okozhat kedvetlenséget, bágyadtságot, rágási problémákat, "nyűgösséget", mint az ember gyerekénél. Esetenként hőemelkedés, láz is jelentkezhet. Ha kétségei vannak, keresse fel a kezelő állatorvost.
Kedves Gazdi! Sajnos nem lehet tudni, hogy mi lenne a cicus reakciója, lehet, hogy feloldódna, de lehet, hogy pont az ellenkezőjét váltaná ki, sajnos ez lutri. Szerencse, hogy kertes ház, mert kijárhatnak a cicák, így ha a második cica mellett döntenek, akkor van hely még terjeszkedni, pláne, ha mostani nem annyira kijárós. Mindeképp kiscicát vigyenek haza, az idősebbek könnyebben elfogadják a picit, mint a felnőttet. Vannak ilyen cicák, akik nem annyira szeretnek kézben lenni, barátkozni. Persze ettől ők még ugyanúgy ragszkodnak hozzánk, max. nem mutatják ki annyira. Ezt csak elfogadni lehet, megváltoztatni kevésbé. Az alábbi cikkkek segíthetnek http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/egy-vagy-ket-macska-tartas/1822/ http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/macska/macskak-osszeszoktatasa/13225/