926. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Ajánlom figyelmébe Dr. Gabriela Lehai: KUTYA-MACSKA BARÁTSÁG című könyvét, ebben minden információt megtalál. Igen a legeredményesebb, ha a két külömböző állatfajhoz tartozó egyed kölyök korban kerül össze, vagy legalább az egyik kölyök kortól él közös élettérben a másikkal.
Feltételezhetően vissza fog nőni, a karomágy állapotának függvényében. Állatorvosi ellátásra szükség van a fertőzések elkerülése érdekében. Dr. Puskás Gábor
Az elrontott nevelésű, elkényeztetett, elemberesített és falkarangsor hiányában élő kutyák egyik jellemzője, hogy nem tűrik el a testkontaktust embertársaiktól vagy idegenektől. A másik, hogy jelőlő vizelésükkel is ezt igyekeznek demonstrálni. A farok behúzása a félelem jele. Tehát a kutyába a dominancia és a félelem kettőse egyszerre van jelen - ami az egyik legrosszabb kombináció. Amit az ivartalanítást követően tenni lehet: • az elmaradt vagy helytelen nevelés pótlása/kijavítása • a falkarangsor kialakítása • a félelme szakszerű kezelése, csökkentése • az elkényeztetés megszüntetése
1-2 napig ne adjon neki enni - higgye el éhes lesz és enni fog. Kevés éhen halt kutya esetéről tudok !!!
Több kérdés felmerül: mióta nyalja a lábát, kapott-e rá kezelést, ha igen milyet, volt-e hatása. A nyalogatás lehet valóban pszichés eredetű (unatkozik, feszült) vagy fájdalom miatt is.