926. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Ajánljuk figyelmébe akövetkező cikkeinket: Felugrál a kutyád? Ne büntesd meg, inkább szoktasd le róla! Miért rángatja a kutya a pórázt, és hogyan szoktassuk le róla? Mit tegyünk, ha kutya sétáltat minket?
Ez főként attól függ, hogy Ön milyen szakértelemmel, mennyi időt szán a nevelésére, gondozására, tanítására és mennyi időt tölt el közös éllettérben a kutyával. Kb. 2 hét és 2 hónap között.
Ha egy kutya vagy macska embernek sérülést okoz, az állatot mindenképpen hatósági állatorvosi megfigyelés alá kell vonni 2 hétre, és ennek a megfigyelésnek az eredményétől függően döntenek arról, hogy a sérült embert kell-e oltani veszettség ellen, vagy sem? Az állat persze ezer más okból is lehet beteg, de az eljárás ettől függetlenül ez. Javaslom, sürgősen keresse meg a lakóhely szerinti hatósági állatorvost, illetve a helyi ANTSZ-t is.
Egy 8 hetes kutyakölyöknek százféle baja lehet, akár hirtelen is, így csak nagyon általánosságban lehet erről bármit mondani. Bizonyára lázas, ettől lehet a gyengeség, a remegés. A leghasználhatóbb tanács az, hogy minél előbb vigyék el állatorvoshoz!
Kérem vigye el az állatorvoshoz, valószínűleg egy Röntgenvizsgálatra lesz szükség.