91. Nagy anakonda (zöld anakonda)
A nagy anakonda az óriáskígyók királya. Az ázsiai kockás piton ugyan hosszabb nála, ám az anakonda tömege sokkal nagyobb.
A nagy anakonda az óriáskígyók királya. Az ázsiai kockás piton ugyan hosszabb nála, ám az anakonda tömege sokkal nagyobb.
Az ausztrál füves pusztákról származó szakállas agáma (Pogona minor) a torkán felálló tüskékről kapta nevét. Feje háromszögletű, teste akár félméteresre is megnőhet.
Az egész életében lárvaként élő axolotl Szerb Antal fantáziáját is megmozgatta a Pendragon legenda írásakor. Ismerkedjünk meg ezzel a különlegességgel! Kopoltyú kikapcs, tüdő bekapcs.
Az emberek többségében kisebb fajta undor támad, ha meghallja, hogy békákról van szó. Azonban ha valaki ránéz ezekre a szeretetreméltó kis varangyokra, rögtön megenyhül
Bőrük olyan mérgező, hogy az indiánok először beléjük mártották a nyílvesszőt, és csak később egymásba. Nem jött be a mimikri?
Nagyon sajnálom, ami történt. Minden állat esetében igaz, hogy új jövevényt fokozatosan célszerű szoktatni a korábban már meglévő társakhoz. A tengerimalac érzékeny, társas lény és biztos nem tesz jót neki, ha folyamatosan "veszekednie" kell valakivel és nem tud elmenekülni! Azt azonban, hogy pontosan mi okozhatta a malac halálát, így a távolból nem lehet megmondani.
A felpuffadás mindig nagyon veszélyes tengerimalacoknál és sajnos gyakran előfordul. Idejében kezdett kezelés segíthet rajta. Mivel ugyanazt a takarmányt kapja folyamatosan, nem lehet így a távolból megmondani, hogy pontosan mi okozhatta a problémát. A kezelő állatorvosa biztosan több és pontosabb információt tud nyújtani ez ügyben.
Látatlanban ezt nehéz megmondani. Javaslom, hogy mutassa meg az ellátó állatorvosnak. Ha továbbra sem javulna a malacka állapota, bejelentkezés után keressen fel a SanaVet rendelőben.
Ki lehet tenni tavasszal és nyáron a kertbe, ez mindenképpen jót tesz neki (napsütés, változatosság), de van néhány dolog, amire oda kell figyelni. Hirtelen hőmérsékletváltozásnak nem szabad kitenni őket. Általában a 18-20 °C-os hőmérséklet megfelelő. Ne tegyük szeles, huzatos helyre, illetve mindig legyen árnyékos és búvóhelye is, hogy a tűző napsütés és az eső elől el tudjon bújni, de ha esik, legjobb bevinni, nehogy nagyon megázzon! Figyelni kell arra is, hogy mérgező növények ne legyenek a helyén és ragadozó állatok (pl. macska) nehogy megtámadják, ezért ajánlatos folyamatos felügyelet mellett tartani és estére célszerű bevinni a lakásba, ha nem biztonságos a hely.
Cicáknál nem javaslom a hormonális fogamzásgátlást, ugyanis a későbbiek során nagyon nehéz újra szabályozni a felborult hormonháztartást és a későbbiek során nagy a daganatos betegségek jelentkezésének veszélye. Ha azt szeretné, hogy a cicája hosszú életű és egészséges legyen, inkább a műtéti ivartalanítást ajánlom, homeopátiás elő- és utókezeléssel.