6. Karácsony: Ajándékba állatot?
Karácsonykor minden évben állat-stopot hirdetnek az állatvédők – sajnos mindhiába, hiszen évről-évre egyre többen vásárolnak ajándékba kutyát, macskát gyermekeiknek.
Karácsonykor minden évben állat-stopot hirdetnek az állatvédők – sajnos mindhiába, hiszen évről-évre egyre többen vásárolnak ajándékba kutyát, macskát gyermekeiknek.
Az állattartók, főleg ha férfiak, már az ivartalanítás szó hallatán magukhoz kapnak, és közlik, hogy szó sem lehet róla...
A Lyme-kór az egyik leggyakoribb, kullancsok által terjesztett betegség a világon. A kórokozó egy baktérium, a Borrelia burgdorferi, amely Európában és Észak- Amerikában honos. Fogékony az ember és a házi- illetve vadon élő állatok jelentős hányada.
A Magyarországon honos kullancsfajokból kutyák esetében két kullancsfaj, a közönséges kullancs (Ixodes ricinus) és a kutyakullancs (Dermacentor reticulatus) jelentősége a legnagyobb.
A kullancs, ez az aprócska ízeltlábú állat méretéhez képest komoly riadalom forrása. Jogosan, hisz miközben a bőrbe fúródva hajszálerekből, vérből táplálkozik, nyálát visszaöklendezve fertőzhet.
Kedves Lilla? Miért nem viszi állatorvoshoz????????????????????????
Nagyon jó parazitaellenes szerek léteznek, érdemes azokat használni. A spot-on szereket egyszerű használni és a kutyákat sem zavarja. Ezeket egy kis pipettából kell az állat bőrére cseppenteni a szőr félrehúzása után a tarkó alatt a két lapocka közti rész fölött Innen a szer felszívódik és kb 24 óra után a teljes testet védi bolha, kullancs ,tetű stb ellen ( spot-on tipustól függően) Ex-spot nevű készítmény már 2 hetes kortól használható (van még: frontline, advantix, advantage....) Fontos még a környezet bolhaírtása is (fekhelye, ólja) mivel a legtöbb bolha itt található, ezt permetezéssel lehet megoldani (pl. neostomosan hígitva vagy lakásban insecticide) Olvass tovább! Bolhaallergia kutyáknál
A kullancsnak a bőrben mardt feji része már nem okoz bajt, azt pár nap múlva vagy kilöki a szervezet egy pattanás formájában, vagy eltokolódik, esetleg állatorvossal ki lehet szedetni. De betegséget nem okoz. Viszont, miután a sikertelen kiszedés közben szinte elkerülhetetlen, hogy a kullancs potrohi részét nem nyomják meg, van (vagyis volt) esély arra, hogy onnan vért pumpáljanak a kutyába. Ha a kullancs esetleg fertőzött volt (hordozta valamelyik kutyára nézve veszélyes kórokozót), akkor elképzelhető, hogy a lappangási idő után mutatkoznak tünetek. Ezért édemes a kutyát 8-10 napig alaposabban figyelni, ill. ha valamit észlelnek, ami szokatlan, vagy furcsa, mielőbb állatorvoshoz fordulni.
Kedves Ilona! Előfordul, hogy a bolhák ill. kullancsok távoltartására szánt nyakörvek allergiás, ekcémás bőrgyulladást okoznak arra érzékeny egyedeknél. Ilyenkor a legjobb azonnal eltávolítani a nyakörvet, - amit Önök már megtettek; és utána érdemes egy tisztítókúrát végezni a következő szerekkel: Sulphur D6, Okoubaka D6 napi 3x, két héten keresztül. Ha ez idő alatt sem múlnak a bőrpanaszok, mindenképpen ajánlatos homeopata állatorvoshoz fordulni személyesen. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
Lázcsillapító gyógyszereket lehet, ill. kell használni. Az, hogy a gyógyszert éppen injekcióban kapja-e, vagy szájon át adják tablettában, technikai különbség. A borogatás a szőr miatt nem hatékony.