6. A flandriai pásztorkutya kedves és hűséges kutya
A flandriai pásztorkutya kedves, hűséges és nagyon odaadó a családjával szemben. Igen figyelmes kutya, szükség esetén mindig a családtagok segítségére siet.
A flandriai pásztorkutya kedves, hűséges és nagyon odaadó a családjával szemben. Igen figyelmes kutya, szükség esetén mindig a családtagok segítségére siet.
A belga juhászkutya bátor, kiegyensúlyozott, barátságos kutya, amelyik megbízható, kedves játszótársa a gyerekeknek, és állandó gyengéd szeretettel veszi körül az egész családot.
A rottweiler nemcsak kiváló szolgálati, mentő, kísérő, rendőrségi, katonai, őrző-védő kutya, de családi, hobbi kutyaként is remek választás.
A pireneusi hegyikutya mindenfajta időjárással, betegségekkel szemben ellenálló fajta. Fajtajellegzetessége a hátulsó lábakon levő dupla farkaskarom.
A nápolyi masztiff szilárd jellemű és hűséges, minden ok nélkül nem válik agresszívé vagy harapóssá. A kutya védi a tulajdont és lakóit, viselkedése mindig éber, intelligens.
A kiskutya fogváltáskor csaknem minden tárgyat rág, hogy csillapítsa viszkető fogínyét. Előfordulhat, hogy megehett valamit, amitől hasmenése van, de maga a fogváltás nem okoz hasmenést. Érdemes lenne megmutatni állatorvosuknak a kutyát. Ilyenkor kapjon nagy, lapos, főtt csontokat. Sok csont elfogyasztása viszont székrekedést, esetleg bélelzáródást okozhat. Sohasem szabad baromfi csövescsontot adni a kiskutyának, mert ezeket könnyen lenyelhetik egyben, s a nyelőcsőbe szorulhatnak, esetleg kilyukaszthatják a beleket. -A legjobb, ha sertés csontot adunk neki. (alaposan megfőzve)- A velős, és a lapockacsont is remek eledel. (alaposan megfőzve)- Hetente 1-2 alkalomnál többször ne adjunk csontot a kutyának. Ha gyakrabban kap gondjai lehetnek a tápanyag kiürítésével, a túl sok csont etetése bélrendszeri problémákat okozhat.- Mindig nagyon alaposan főzzük meg, soha ne adjuk nyersen!- A kutya fogainak nagyon jót tesz a rágódás a csonton!- A csont tisztítja és erősíti a fogakat!
A kép és a leírtak alapján felfekvésnek/decubitus/ tűnik az elváltozás. Cinkoxid tartalmú kenőcs vagy spray elősegíti a gyógyulását.Javaslok még valamilyen kimondottan bőr és szőrtápláló vitamin adagolását a bőr regenerációjának elősegítésére.
Kedves Gazdi! A kutyus állapotára és korára való tekintettel első lépésben mindenképpen egy alapos állatorvosi vizsgálatot javaslok (laborvizsgálat, hasi ultrahang, EKG). Ha ez megtörtént, akkor Önnek, mint az állat új gazdájának, kell eldöntenie, hogy milyen típusú kezelést szeretne: szokásos ill. alternatív gyógymódok (szelíd gyógymódok, pl. homeopátia). Ha ez utóbbit választja, akkor én magam is tudok Önnek segíteni, de ez esetben a levelében leírtakhoz képest jóval több információra lenne szükségem, ahhoz, hogy kedvence számára az egyedileg legmegfelelőbb, leghatékonyabb terápiát tudjam nyújtani. 06 (20) 928-4425 Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
A Kutyával, vagy az Apjával ??? :) Mindent újra kell kezdenie az elejéről, ezzel együtt teljesen megszüntetni az Apja és a Kutya közötti kapcsolatot: - kontaktus erősítés - falkarangsor kialakítás és erősítés - közös séták, játékok - engedelmességi gyakorlatok tanítása pozitív megerősítéssel
A tüzeléstől valóban nem lesz terhes, mert ahhoz párosodni kell egy kan kutyával. Úgyhogy, ha megoldható a fiúk biztos távoltartása, akkor ezzel nem lesz gond. Az viszont azért nem egészen megnyugtató, hogy ilyen rövid idő alatt ennyiszer tüzel. Ezt azért jó lenne kivizsgáltatni, hogy mi áll ennek a hátterében. Úgyhogy, én azt ajánlom, keressenek egy jó szaporodásbiológus állatorvost, aki megfelelő vizsgálatokkal kiderítheti, hogy minden rendben van-e a petefészkeivel, nincsenek-e ciszták rajtuk, rendben van-e a hormonháztartása, stb.