96. Október 4. Az Állatok Világnapja
Október 4-én, az Állatok Világnapján, és az év egészében éljünk úgy, hogy a természettel, környezetünkkel, az abban található más fajú élőlényekkel való kapcsolatkor megtaláljuk a humánus normát.
Október 4-én, az Állatok Világnapján, és az év egészében éljünk úgy, hogy a természettel, környezetünkkel, az abban található más fajú élőlényekkel való kapcsolatkor megtaláljuk a humánus normát.
Újbarok település macskatartási statisztikáját javítja a Barokszépe Kennel. Az ezüst-tabby szín mellett nemsokára bemutatják lila, krém, fahéj, illetve red-tabby kiscicáikat is.
Két sast még sikerült megmenteni a Magyar Madártani Egyesület és a Hortobágyi Nemzeti Park szakembereinek, egy azonban elpusztult szándékos mérgezés következtében Jászárokszállás határában.
Óvakodj a vadásztól c. cikkünk miatt kaptunk hideget és meleget is... Ezért úgy gondoltunk megkérdezünk valakit, aki liberálisan vélekedik a témáról!
Aki nem tudja, merre keresse amire kíváncsi, azt körbekalauzoljuk az oldalunkon...
Ha csak egyszer kapott még életében veszettség elleni oltást, akkor 6 hónapon belül, legkésőbb szeptemberben kötelező ismételni. Egyébként lehet többször is oltani egy évben. Lényeg, hogy 365 napnál több ne teljen el két oltás között, kevesebb lehet. A kutyák veszettség elleni kötelező védőoltásáról Védőoltási program kutyáknak Mit fontos tudni a vakcinázásról? Ajánlott oltási program kiskutyáknak
Ha bizonyítottan hemobartonellás akkor szükséges a doxicyclin ahhoz hogy a cica meggyógyuljon. A vérképzést is támogatni kell. Egy két éves cicánk van, tavasszal egy komoly betegségen esett át, Haemobartonella fertőzést állapítottak meg nála. Befogadhatok-e még egy cicát? Hogyan működik az állatok immunrendszere?
Kedves Gazdi! Az Ön kutyusának problémájára is léteznek ún. szelíd gyógymódok, mint amilyen pl. a homeopátia vagy a fitoterápia. Bár a leírás alapján sajnos már igen csak előrehaladott állapotban lehet a betegsége, ílyenkor nagyon nehéz, sokszor már nem is lehet javulást elérni. Sajnálom, hogy nem előbb keresett meg ...! Visszatérve a homeopátiára, ez a gyógymód is a holisztikus terápiák körébe tartozik, ami azt jelenti, hogy ilyen esetekben soha nem a tüneteket, a betegséget kezeljük, hanem mindig a beteget (a maga teljességében)! Tehát ún. „személyre szabott” terápiával, amit egyedileg kell összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és még a pszichés – lelki beállítottságát is. Szívesen javasolnék Önnek egy-két olyan készítményt (ha ez így működne!), ami segíthetne kedvencén, - de, mint már fentebb leírtam -, ilyen krónikus esetben természetes és hathatós gyógymód csak egyedi kezelés formájában képzelhető el. Az elérhető eredmény azonban attól függ, hogy mennyi tartaléka van még a szervezetnek az öngyógyító folyamatok beindításához! Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. MIelőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea holisztikus állatorvos, homeopata +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu Endokardiózis: a degeneratív szívbillentyű betegség a kutyáknál Kutyabaj és macskajaj homeopátiás kezelése
Én tovább csökkenteném az adagot. Nem a jelenlegi súlyra kell adagolni a tápot, hanem a normál súlyra. Egy átlagos macska 4 kg. Hogyan fogyaszd le túlsúlyos kedvenced? Mi a teendő, ha túlsúlyos a szobacica? Mivel etessük a kövér macskát?
Ez egyéni döntés kérdése. Ellene és mellette is vannak érvek. Ha az enyém lenne, semmiképpen nem hagynék kint kölyökcicát, csak felügyelet mellett. Ha a környék autómentes, állatbarátok a szomszédok akkor felnőtt korában kint merném hagyni. Célszerű macskaajtót csináltatni. A legjobb megoldás, ha macskabiztos kerítést tudnak csináltatni. 10+ különleges cicaajtó Milyen a macskabarát háztartás?