96. Október 4. Az Állatok Világnapja
Október 4-én, az Állatok Világnapján, és az év egészében éljünk úgy, hogy a természettel, környezetünkkel, az abban található más fajú élőlényekkel való kapcsolatkor megtaláljuk a humánus normát.
Október 4-én, az Állatok Világnapján, és az év egészében éljünk úgy, hogy a természettel, környezetünkkel, az abban található más fajú élőlényekkel való kapcsolatkor megtaláljuk a humánus normát.
Újbarok település macskatartási statisztikáját javítja a Barokszépe Kennel. Az ezüst-tabby szín mellett nemsokára bemutatják lila, krém, fahéj, illetve red-tabby kiscicáikat is.
Két sast még sikerült megmenteni a Magyar Madártani Egyesület és a Hortobágyi Nemzeti Park szakembereinek, egy azonban elpusztult szándékos mérgezés következtében Jászárokszállás határában.
Óvakodj a vadásztól c. cikkünk miatt kaptunk hideget és meleget is... Ezért úgy gondoltunk megkérdezünk valakit, aki liberálisan vélekedik a témáról!
Aki nem tudja, merre keresse amire kíváncsi, azt körbekalauzoljuk az oldalunkon...
Szerintem az ivartalanítást lehetne megpróbálni, bár ilyen későn elvégezve lehet, hogy a jelölés már megmarad, mint szokás. De más ötletem nincs.
Valószínűleg nem normális, ha "a másik irányba hajlik". De így nehéz vizualizálnom, hogy pontosan hogy is néz ki a dolog. Törött-e? Fejlődési rendellenesség-e? A medencéjével van probléma? Vagy csípőficama van? És a csípője hajlik vajon rossz irányba vagy a térde? Szerintem mutassák meg állatorvosnak, úgy könnyeb megmondani, hogy "kinövi-e" illetve, hogy mi a teendő.
Igen, hosszú távon nagyon káros lehet a macskatáp! Ezekben ugyanis kevesebb például a kutyák számára esszenciális karnitin, és egyéb összetevők arányát tekintve (fehérje, szénhidrát, stb.) sem kielégítő a kutyák számára. A kölyökkori oltásokat 2 hetente szoktuk adni. Kérdezze meg még egyszer orvosát, hátha félreértett valamit.
Lehetséges, hogy újra tüzel. A hormoninjekciók hatása más és más lehet egyedtől is függően. Akár előrébb is lehetne hozni az ivartalanítást... és akkor megszűnik a "tortúra" :).
Ha a madár még nagyon kicsi, akkor fiókanevelő tápszerrel vagy valamilyen rovaros készítménnyel kell megpróbálni a nevelését. Csipesszel próbálkozzon, de nem lesz könnyű feladat. Később legyen víz is a madár előtt, valamint "egy galambkeverék", mely takarmányboltokban beszerezhető. (Ezt először áztatva, csíráztatva tegye a fióka elé, és csak később kapja száraz formában.) Remélem, tudtam segíteni, sok sikert kívánok!