1001. Hópárduc kölykök születtek a Szegedi Vadasparkban
Három kicsinynek adott életet Gongga, a Szegedi Vadaspark nőstény hópárduca (Uncia uncia), a kölykök átvészelték az első kritikus heteket és hamarosan a látogatóknak is bemutatják őket.
Három kicsinynek adott életet Gongga, a Szegedi Vadaspark nőstény hópárduca (Uncia uncia), a kölykök átvészelték az első kritikus heteket és hamarosan a látogatóknak is bemutatják őket.
Három fehér tigrissel (Panthera tigris mutatio alba) gazdagodott a Nyíregyházi Állatpark gyűjteménye: a Lisszabonból érkezett egyéves állatokkal együtt már öt tigris él a sóstógyógyfürdői látványosságban.
Tilos a kutyák fülének csonkítása augusztus 1-jétől, és farokkurtításra is csak az állat hétnapos koráig lesz lehetőség mostantól; az ebek csippel történő megjelölésére azonban még van öt hónapjuk a gazdáknak.
Augusztus 1-től szigorodnak az állattartási szabályok, az állatvédelmi bírság alapösszege ötezer forintról tizenötezerre nő, de többszöri jogsértés esetén akár több százezer forintos bírságot is ki lehet majd szabni.
Odafigyelnek házi kedvenceik táplálására a magyar macskatartók, a rendszeres állatorvosi kontrollt azonban már kevésbé tartják fontosnak.
Üdvözlöm! A tápnál, tejnél történő kaparás nem probléma (ez normális magatartás), az alom evése igen, pláne, ha nagyobb szemcseméretű alomról van szó. Mindenképp bentonit alapú almot használjon (a szilikon alapú veszélyesebb lehet lenyelve), és próbáljon odafigyelni azért, hogy lehetőleg ne csinálja.
Kedves József! Véleményem szerint nyugodtan bevihetik a kutyust a lakásba. Még ilyen korban is nevelhető egy kutya, különösen, ha - ahogy' írja - nyugodt és intelligens. Következetes neveléssel (!) nagyon szépen beszoktatható egy eddig kinti kutya is. Ajánlom figyelmébe Kiss Gábor kollégámat (06702916823), aki a kutyák szelíd nevelési módszereinek profi szakértője. Minden jót és sok örömet kívánok kedvencükhöz: Dr. Kopócsi Andrea
A leírtakból úgy tűnik, hogy a vér a vizelettel ürül. Ennek hátterében húgyúti szindróma, húgykövesség, húgyhólyag gyulladás is lehet. Azt ajánlom, mielőbb keressék fel a kezelő állatorvosukat.
A nyuszit könnyű megtanítani a szobatisztaságra, mert alapvetően szobatiszta állat. Ha nagy nyúltelepen tartjuk, akkor is egy helyre ürít. Így, ha először kiengedjük a nyuszit, várjuk meg, és figyeljük meg, hogy hova pisil. Akkor a kis tócsáját törölgessük fel, és oda, ahová rakta, oda tegyük az almos ládikáját. Tegyünk bele almot, (széna, forgács stb.) és tegyük bele a papír zsebkendőt, amivel feltakarítottuk a pisijét. Érezni fogja ott a saját szagát, és oda fog menni, pisilni. Figyelem!!! Macskaalmot nem szabad a nyuszi alá tenni. Mert ha megeszi, a gyomrában levő alomanyag összeáll a nedvesség hatására. A nyúl nem tud hányni, így ebből nagyon sokszor bélelzáródás jöhet létre, ami a nyuszi halálát okozhatja. (Hiába okos állatok, a nyulak így is ismerkednek a környezettel, tehát a szájukba kerülhet az alom). Persze lesznek balesetek. Ilyenkor résen kell lenni, ha a nyuszi pisilni készül, általában farolni kezd, és ha a fenekével egy biztos pontot ér, (például falat) akkor pisil. Így ha az ágyon ezt látod, akkor gyorsan a wc-be tedd be. Ha mégis máshová megy, akkor először tedd a wc-be, ha megint félre pisil, akkor utána zárd vissza a ketrecbe egy kis időre. És mond meg neki azért mert nem oda pisilt ahová kellett volna. Így a büntetés miatt már később nem fog máshová menni. Azonban legyél következetes.:) Ha ezt látjuk, tegyük bele az almos tálcájába őkelmét, és persze ha belepisil, dicsérjük meg nagyon. Olyan ez, mint a cicáknál, kutyáknál. Persze időbe telik, de 1-2 héten belül megtanítható erre. A bogyókat is oda fogja koncentrálni. Nyilván lesz olyan bogyó, amit elhagy, hiszen ez sajnos a nyuszi szokása, mert az anyák így jelölik a territóriumukat. Vagyis körbebogyózzák. Viszont erről is le lehet szoktatni, csak figyelni kell a nyuszira, és persze dicsérni nagyon sokat. :-) Azt azonban soha ne keverd össze. A még pici a nyuszi, akkor előfordulhat, hogy a játék hevében nem is veszi észre a pisilést. (hasonló, mikor a kiskutya örömében pisil). Ha pedig már ivarérett a bak hajlamos lehet fröcskölésre, ami szintén összekeverhető.
Kedves kérdező! Egy ilyen korú macskának minél előbb szüksége van egy állatorvosi vizitre, ahol megvizsgálják, megkaphatja védőoltásait, féreghajtó kezelését és további fontos információkat kaphat állattartással, ivartalanítással kapcsolatban. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő www.malyiallatorvos.hu