1011. Miért játszik durván a macska?
A macskák ragadozó állatok. Kölyökkorban egymással és szüleikkel játszanak, akikkel egy nyelvet beszélve hamar megtanulják, hogy hol van ebben is a határ.
A macskák ragadozó állatok. Kölyökkorban egymással és szüleikkel játszanak, akikkel egy nyelvet beszélve hamar megtanulják, hogy hol van ebben is a határ.
A macskában a vadászösztön, a zsákmányszerzési hajlam genetikailag biztosított, a cica fiatal időszakában begyakorolt és tökéletesített, több különböző viselkedési formából összetevődő, természetes magatartásforma.
Nem csak egérfogónak tartanak macskát a magyarok. A macskatulajdonosok közül tízből heten egész életre szóló elköteleződésnek tekintik az állattartást és barátaiknál is nagyobb figyelmet szentelnek kedvencüknek.
A macska nem éppen az az állat, amelyik csak úgy tűri, hogy becsomagolják. Vagy mégis?
A macska háziasítása hosszú időt vett igénybe. Megszelídítése akkorra tehető, amikor az ember föladta a nomád életformát és letelepedett. A helyhez kötöttség a macska számára is kedvezőbb életfeltételeket teremtett.
Válaszom egyszerű és rövid: szerintem nincs.
- Az ÚJ kiscicáknak más a szaguk, méretük, formájuk, - tehát ezért gyanús idegenekkét kezeli a kutya ! - Amit Ön csinál azzal megjutalmazza, ezért megerősíti a kutyát abban a cselekvésében, hogy továbbra is gyanúsan kezelje a cicákat. Egyenlőre nem zsákmányt lát bennük, de ha a cicák majd szaladni, menekülni fognak a kutya előtt, - akkor fogja (ösztönösen) potenciális zsákmánynak tekinteni. - Igen ha nem kezeli szakszerűbben, akkor veszélyt jelenthet. (http://bolthely.hu/4tappancs/id/00089_Dr__Gabriela_Lehai__KUTYA-MACSKA_BARATSAG) - Sehogy nem lehet előre megbizonyosodni arról ami még soha nem történt meg. - A gazdik által 'akaratos'-nak mondott kutyákat mi kutyatrénerek 'neveletlen'-nek hívjuk.
Kedves Gazdi! A féreghajtót állatpatikában is megveheti. A macska súlyát érdemes tudni, mert kilóra adják ki neki az adagot. A véres széklet viszont aggodalomra ad okot, mert akkor már erőteljes a fertőzöttség!! Én mindenképpen megmutatnám állatorvosnak a cicust! Mivel a macskák egész életük során megfertőződhetnek a különböző bélférgekkel, ezért általában 3 havonta ajánlott őket féregteleníteni. A kizárólag a lakásban tartott állatok is megfertőződhetnek. Fonalféreg petéket cipőtalpra tapadt földdel vihetünk a lakásba, vagy a lárvákkal a csótányok elfogyasztása révén, galandférgekkel pedig a bolhák közvetítésével fertőződhetnek meg. A bolhapetéket mi magunk is hazavihetjük, ha bolhás állatot vettünk az ölünkbe. A lakásból kijáró, vadászó, ezért a bélférgek köztigazdáit, vagyis földigilisztát, csótányt, kisrágcsálókat és madarakat fogyasztó, valamint a bolhával fertőzött macskák esetében ennél gyakoribb kezelésre van szükség fonál és galandférgekre egyaránt hatékony szerrel. Őket, különös tekintettel az orsóféreg fertőzés nagy valószínűségére havonta ajánlott féregteleníteni!
Kedves Gazdi, a hideg élelem nem halálos, csak nem egészséges. Ne etessünk közvetlenül hűtőből, ne adjunk hideg ételt a cicának, mindig várjuk meg, amíg legalább szobahőmérsékletre (vagy inkább mancshőmérsékletre) felmelegszenek. Jobb az emésztésnek, pont ugyanúgy, ahogy nekünk is.... A kenyér pedig azért tilos, mert a mcsak ragadozó állat... Itt olvashat a macska helyes táplálásáról:Macska etetése >>Mivel etessük a macskát? >>
Én az Advocate-et ajánlom. Biztosan jó 1-2 hónapig és megöli a bolhákat, így pusztulnak el. A közben kikelő új nemzedék amint a macskára ugrik szintén elpusztul. DE a környezetben is ki kell irtani a bolhákat (pl. Insecticide spray), fontos a padló (lakásban elsősorban szőnyegpadló és parketta), kárpitozott bútorok, valamint falfelületek kezelése is.