1011. Miért játszik durván a macska?
A macskák ragadozó állatok. Kölyökkorban egymással és szüleikkel játszanak, akikkel egy nyelvet beszélve hamar megtanulják, hogy hol van ebben is a határ.
A macskák ragadozó állatok. Kölyökkorban egymással és szüleikkel játszanak, akikkel egy nyelvet beszélve hamar megtanulják, hogy hol van ebben is a határ.
A macskában a vadászösztön, a zsákmányszerzési hajlam genetikailag biztosított, a cica fiatal időszakában begyakorolt és tökéletesített, több különböző viselkedési formából összetevődő, természetes magatartásforma.
Nem csak egérfogónak tartanak macskát a magyarok. A macskatulajdonosok közül tízből heten egész életre szóló elköteleződésnek tekintik az állattartást és barátaiknál is nagyobb figyelmet szentelnek kedvencüknek.
A macska nem éppen az az állat, amelyik csak úgy tűri, hogy becsomagolják. Vagy mégis?
A macska háziasítása hosszú időt vett igénybe. Megszelídítése akkorra tehető, amikor az ember föladta a nomád életformát és letelepedett. A helyhez kötöttség a macska számára is kedvezőbb életfeltételeket teremtett.
Kedves Szuzy! A cicája valószínűleg macskanáthás, előrehaladott, ne nézze a szenvedését, antibiotikumos kezelést igényel. Vigye állatorvoshoz!
Kedves Gazdi, igen, valószínűleg macskanáthásak, gyorsan kezelni kellene őket, mivel még picik, az anyjukkal együtt be kell tenni őket a cicakosárba és elvinni az állatorvoshoz, antibiotikumos kezelésre lesz szükség. Minden, amit a macskanátháról tudni kell Mi az a macskanátha?
A válaszom a kérdésre rövid: nem tudom! Ez egy rendkívül speciális panasz, ami okának kiderítése nem lesz egyszerű. És még az sem biztos, hogy ebben egy állatorvos segítsége kell(het).
Kedves Gazdi, ha a macska vemhesül, attól még nem szűnik meg másnapra a tüzelés... Biztosat csak ultrahangos vizsgálat után lehet mondani, illetve 60-67 nap után jöhetnek a kiscicák. Egyéb jelek a cikkben: http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/vemhessegre-utalo-jelek-a-macskaknal/3732/ De ha nem tenyészti a cicát, miért nem ivartalaníttatja??? A macskának is könnyebb lenne, nem ugrana ki az ablakon...
Képek és leírás alapján nem lehet véleményt alkotni, nem is vállalkoznék rá. Miután már több állatorvosnál jártak és több egymásnak is ellentmondó véleményt kaptak, itt lenne az ideje felkeresni a cicájukkal egy bőrgyógyászati szakrendelést, ahol szakavatott vizsgálatokkal talán sikerül kideríteni végre, hogy kinek volt igaza, és talán megfelelő kezelést is sikerülhet találni. Ajánlani tudnám a SZIE Állatorvosi karának szakrendelését Budapesten.