1021. Macskatartáshoz szükséges macskafelszerelések
Ha macskát szeretnénk, akkor néhány elengedhetetlen macskafelszerelést is be kell szereznünk: macskakosár, alomtálca, etetőedény, kaparófa, macskaajtó stb.
Ha macskát szeretnénk, akkor néhány elengedhetetlen macskafelszerelést is be kell szereznünk: macskakosár, alomtálca, etetőedény, kaparófa, macskaajtó stb.
Hogyan kell ápolni a macskánk szőrét, hogyan tisztítsuk a fülét és a szemét? Válaszok a cikkben!
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
A cicák hangjelekkel, mimikával, testbeszéddel és szagjelekkel kommunikálnak. A mimika finomabb jelzésnek számít, ezzel szemben a testbeszéd, a testtartás már jóval nagyobb távolságból is látható.
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Kedves Gazdi! Jutalomfalatként a macskatáp nem árt kutyájának. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Kedves Tina! A cicusnak valószínűleg ínygyulladása van, jó lenne elvinni állatorvoshoz! Tisztelettel D.r Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Nem biztos hogy egy apátol van mindegyik kölyök. Illetve a vemhesülés ideje sem biztos hogy azonos. Egyébként két hetes korig nyílik ki általában a kölykök szeme. Üdv
Kedves kérdező! A 3 nap bezártság nem tenne jót a macskának. A macska házhoz szoktatására sok stratégia létezik, de a legfontosabb, hogy az állat minél hamarabb megszokja és megszeresse az új környezetét. Még ha kint is szeretné tartani, akkor is eleinte vagy 1 hétig tartsa a lakásban, amíg a macska megszokja a lakást, a környezetet. Utána fokozatosan növelve az időtartamot ki lehet vinni sétálni a macskát az udvarra (ajánlott a póráz), hogy megtanulja melyek az új otthona határai, szomszédai. Amint megszokta az új környezetét, utána lehet csak elkezdeni a kintre szoktatást. Sokkal könyebben megszeret/megszok egy új helyet, ha kedvenc játékait, dolgait oda tesszük neki. Lényeges, hogy olyan helyet biztosítsunk a számára, ahol nem tudják nagyon megzavarni.Idővel pedig az etetést, a fekvőhelyét is ki lehet tolni a házon kívülre. Ez csak egy ötlet volt, végül is a macska viselkedése dönti el, hogy milyen szoktatási módszer válik be a legjobban.
Erre csak úgy lehet választ adni/kapni, ha előtte kipróbálják. - elsőre néhány alkalommal a cica legyen egy biztonságos boxban, ketrecben ha a kutya nem adott le vadászati vagy agresszív jeleket akkor? - lehet próbálkozni úgy hogy a cica szabadon van és a kutya pórázon ha a ez esetben sem történtek figyelemre méltóan támadó jelek, akkor az esély viszonylag magas a barátságos, kiegyensúlyozott együttélésre, - de nem 100 % ! Ekkor még mindig sok figyelmet kell a kettőjük összeszoktatására fordítani és elolvasni Dr. Gabriela Lehai: KUTYA-MACSKA BARÁTSÁG című könyvét.