101. Kedvencünk, a macska (100 lépésben)
A macska alszik, játszik, vadászik, dorombol, fúj és prüszköl, nyávog, tisztálkodik vagy éppen hátraszegi a fülét - de miért? A válaszokat megtalálják a könyvben!
A macska alszik, játszik, vadászik, dorombol, fúj és prüszköl, nyávog, tisztálkodik vagy éppen hátraszegi a fülét - de miért? A válaszokat megtalálják a könyvben!
A cicák szeretik a tejszínt, az édességet, a sütik tetején található krémet, de vajon érzékelik is az édes ízt?
Akinek nem lehet igazi állata vagy csak kipróbálná, milyen a számítógépes kutya-, illetve macskatartás, annak itt az új Catz, Dogz állatnevelő játék.
A fekete macska nem csak balszerencsét, hanem egészséget is hozhat - állítják marylandi génkutatók. Megdőlhetnek a fekete macskás hiedelmek! :)
Az állat jókedvre deríti az embert, különösen akkor, ha az előbbi szőrös, az utóbbi pedig kedélybeteg. Lássuk, hogyan működik a produkció!
Nem írta meg a kutya nemét ! Gyanakszom, hogy a jelenség a kezdeti dominancia egyik formája: az "ürülékkel jelölés". Amit tenni lehet: • szervi okok kizárása • fajnak megfelelő tartási körülmények biztosítása • ivartalanítás • falkán belüli rangsor beállítása • esetleges stressz megszüntetése • esetleges szeparációs félelem megszüntetése • esetleges kutya WC megszüntetése • helytelen szoktatás korrigálása • Homeopatiás kezelés • Fitoterápia A fogkrémes ötlet annyit ért, mint amennyi az ötletadó szakmai tudása volt.
Mindenekelőtt az új helyen lévő macskákat kell kikezelni a betegségekből. Az új helyet minden egyes macska másként fogadja majd. Sok-sok türelemre (és időre) lesz szükség. Eleinte zárva (házban) kell majd tartani őket (heteket jelenthet). Ha a házat elfogadják, belakják (otthonosan mozognak), akkor jöhet a kiszoktatás (nyitott ajtó). A bemenekülés lehetőségét (és a felügyeletet) eleinte biztosítani kell. Feltétlenül érdemes lesz az új hely állatorvosával felvenni a kapcsolatot.
Az ilyen habzsolás utáni hányásnak legtöbbször maga a habzsolás az oka, és nem meglepő, hogy ilyen esetben a gyomorból visszakívánkozik a lenyelt táplálék, hiszen az nem volt rendesen megrágva, nyállal átitatva. Az így kihányt táplálékot az állat sok esetben újra elkezdi megenni (persze csak ha hagyják, és nem takarítják össze előle), de ekkor már komótosan, alaposan megrágva fogyasztja el. Ha csak erről lenne szó, ez nem betegség, kutyáknál és macskáknál elfogadható akár élettani jelenségként is. Más a helyzet akkor, ha a hányásnak nem a túl gyors evés az oka. Ebben az esetben sokféle lehetőség szóba jöhet (pl. idegen tárgy a gyomorban, ún. szőrbezoár, idült gyomorhurut, esetleg akár daganat, stb..), de ezek között csak az állat nagyon alapos vizsgálata után lehet eligazodni. Mindenképpen javaslom tehát, hogy ha van rá mód, mutassák meg a cicát állatorvosnak és kérjék a segítségét.
A vírusfertőzést vérvétellel lehet igazolni, ez teljesen biztos. A fertőződés sejtközvetített, leginkább nemi úton terjed. Ha a cicák nem ivartalanítottak, fertőződés lehetséges.
Javaslom, ne tegye a fal mellé az alomtálat. Üdv