1046. Süngarázs: így alakíts ki megfelelő lakhelyet számukra
Hogyan telelhetnek át a kertünkben a sünök?
Hogyan telelhetnek át a kertünkben a sünök?
Ne hagyjuk ki az ünnepi készülődésből kedvencünket sem! Készítsünk finom adventi kutyakekszet ebünknek!
A kopasz macskák a legbarátságosabbak, míg a rövid szőrű házimacskák a legkevésbé - állítják egy brit felmérés készítői.
"Macskaszemfüles" lesz ötszáz szamár Botswanában a közlekedés biztonságának javítása végett: az állatok füleinek a csúcsára fényvisszaverő lapocskákat rögzítenek.
A kutya és a macska jól elvan együtt, amíg a macska fel nem kelti a kutya vadászösztönét. Ez kiváltképp akkor probléma, ha a macska még gyorsabb is nála.
Kísérő terápiának "Félelem" Bach-virágszert javaslok, ez az utazási félelemmel kapcsolatban is kedvező hatású lehet. Hosszú úthoz ez a cikk is segítséget nyújthat, macskáknál is lhet alkmazni: http://www.haziallat.hu/kutya/viselkedes/hogyan-szoktassuk-felos-kutyat-autohoz-autozashoz/2881/
A macska felnőtt korára kialakít magának egy rendet, és erről nagyon nehezen mond le. Minden körülötte lévő tárgyat leltárba vesz és számon is tart. Érdemes megfigyelni mit tesz a macska, amikor egy új bútordarab vagy tárgy kerül a lakásba. Mereven nézi, majd egy idő múlva odamegy hozzá megszaglászni, körbejárni. A megszokott rend felborulása néhány macskát erőteljes izgalmi állapotba sodorhat. Költözéskor is hasonló történhet a cicával. Fontos tehát, hogy a macskát jól zárható macskaszállító dobozban szállítsuk az új lakásba és addig ne engedjük onnan ki, amíg minden egyes dobozt, bútort be nem szállítottunk a lakásba, minden bejárati ajtót és ablakot be nem zártunk. Nem tudhatjuk, hogy nem akar-e első rémületében azonnal menekülni. Ez új helyen végzetes lehet, mert ha kiszabadul a lakásból, az ismeretlen külső térben eltéved és soha nem lesz képes visszatalálni. Az alvókákát, kosarát, ivó- és evőedényét olyan helyre tegyük, amely a legjobban hasonlít az előző lakásban megszokott körülményekhez. Az első napokban a macskát egy számára biztonságos helyiségben tartsuk, ha egyedül kell hagynunk egy időre. A lakás többi helyiségét csak oly időkben engedjük neki felderíteni, amikor magunk is vele lehetünk. Az alkalmazkodás időtartama a macskától függ. Vannak macskák, amelyek szó szerint néhány perc alatt beilleszkednek az új környezetbe, míg másoknak ehhez esetleg több hétre is szükségük van. Ha kertes házba költözünk, a macskát legalább egy-két hétig ne engedjük ki, és azt követően is csak felügyelet mellett menjen ki a szabadba még legalább egy hétig.
Nem valószínű, nem szokott. Ha friss a sérülés, érdemes megmutatni állatorvosnak. Ez a cikk is segíthet: A macskasérülések kezelése - népi gyógymóddal
Kedves Attila! Az Ön által leírt tünetek alapján nem lehet pontosan megmondani, hogy a cicánál mi a probléma. Ennyi idős korban egy macskánál már sokféle betegség előfordulhat. Javaslom, hogy alaposan vizsgáltassa ki a cicát, hogy kiderüljön, mi állhat a tünetek hátterében. Ha megvan a diagnózis, akkor Önnek kell majd eldöntenie, hogy a hagyományos, ún. akadémikus orvoslás módszerét választja kedvence gyógykezeléséhez, vagy valamely szelíd, alternatív terápiát is igénybe kíván venni. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
A hirtelen agresszívvá vált macskánál valóban gondolni kell a veszettségre. A két hetes megfigyelés emiatt nagyon fontos az ember érdekében! Keressenek számára egy jól zárható helyiséget, nem kell feltétlen ketrec. Nem tudom a baleset mikori, mekkora fájdalmai lehetnek a macskának, ami szintén okozhat agresszív viselkedést.