1046. Süngarázs: így alakíts ki megfelelő lakhelyet számukra
Hogyan telelhetnek át a kertünkben a sünök?
Hogyan telelhetnek át a kertünkben a sünök?
Ne hagyjuk ki az ünnepi készülődésből kedvencünket sem! Készítsünk finom adventi kutyakekszet ebünknek!
A kopasz macskák a legbarátságosabbak, míg a rövid szőrű házimacskák a legkevésbé - állítják egy brit felmérés készítői.
"Macskaszemfüles" lesz ötszáz szamár Botswanában a közlekedés biztonságának javítása végett: az állatok füleinek a csúcsára fényvisszaverő lapocskákat rögzítenek.
A kutya és a macska jól elvan együtt, amíg a macska fel nem kelti a kutya vadászösztönét. Ez kiváltképp akkor probléma, ha a macska még gyorsabb is nála.
Az IGAZI szabály, hogy mindig 1 alommal több, mint ahány macska. Az Ön által teljesen káotikus rendszertelenség kiváltó okai főleg abban keresendőek, hogy az előző életszakaszukban a macskák kevés korlátba ütköztek, nevelésük, szoktatásuk nem volt megfelelő. Ebből csak úgy található kiút, hogy szisztematikus következetességgel teljesen az alapoktól újra elkezdi szakszerűen nevelni a jelenlegi elvárások, követelmények, életritmus szerint mind a két cicust. Első körben azt javaslom, hogy szerezzen be egy jó szakkönyvet és az alapján formálja át a macskák viselkedését, szokásrendjét.
A macska felnőtt korára kialakít magának egy rendet, és erről nagyon nehezen mond le. Minden körülötte lévő tárgyat leltárba vesz és számon is tart. Érdemes megfigyelni mit tesz a macska, amikor egy új bútordarab vagy tárgy kerül a lakásba. Mereven nézi, majd egy idő múlva odamegy hozzá megszaglászni, körbejárni. A megszokott rend felborulása néhány macskát erőteljes izgalmi állapotba sodorhat. Költözéskor is hasonló történhetett a cicával. Gondolom nincs ivartlanítva, mi még nehezebbé teszi a dolgot. Így tehát az első, amit még még gyorsan meg kéne tenni, hogy ivartalanítják! Kandúroknál ez gyorsan megy. Amit még meg kéne tenni, hgy hozzászokjon új környezetéhez: Az első napokban a macskát egy számára biztonságos helyiségben tartsuk, ha egyedül kell hagynunk egy időre. A lakás többi helyiségét csak oly időkben engedjük neki felderíteni, amikor magunk is vele lehetünk. Ha kijárós a cica, akkor is lakásban kellene tartani egy kicsit. Az alkalmazkodás időtartama a macskától függ. Vannak macskák, amelyek szó szerint néhány perc alatt beilleszkednek az új környezetbe, míg másoknak ehhez esetleg több hétre is szükségük van. Ha kertes házba költözünk, a macskát legalább egy-két hétig ne engedjük ki, és azt követően is csak felügyelet mellett menjen ki a szabadba még legalább egy hétig. Utána már könnebben megmarad az új háznál.
Kedves Iza! Hogy pontosan mi a baj a cicánál, ahhoz egy alapos kivizsgálásra van szükség: labor, rtg. A tüdőgyulladás után visszamaradó krónikus légcsőhurut esetén javaslom a következő kezelések valamelyikét: - Elhanyagolt bronchitis állandósult köhögéssel, nyálkás köpettel Hepar sulphuris CH9 napi 3x. - Ha a krónikus köhögés a macskanátha utókövetkezménye: Sticta pulmonaria CH5 napi 3x. - Görcsös köhögés, recsegő légzési zörejjel, fenyegető fulladással: Drosera, Cuprum aceticum, Ipecacuanha CH5, naponta többször adva. Ha egy héten belül sem következik be javulás a cica állapotában, javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost, aki a cica egyedi tünetei alapján megkeresi a számára legmegfelelőbb szer(eke)t a gyógyulása érdekében. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek. Az ilyen tenyésztő nem tenyésztő. Én is találkoztam már ilyennel nyuszi és sajnos macska kapcsán is. Azt hogy oltási lapot és származási lapot nem kaptatok az nem gond, mert a nyusziknál ilyen nincs. A tenyésztő csinálhat ugyan neki otthon házilag, de az nem hivatalos. Ez még nincs náluk, csak a kutyáknál, macskáknál és egyéb állatoknál. A lába azonban aggasztó lehet. Az oltás okozhat ilyet, de ez nem tart sokáig. Ha húzza a lábát, vagy esetleg nem is mozog neki, el kéne vinni orvoshoz, hogy nézze meg, mert lehet tényleg komolyabb baja lehet. Ettől azért még teljes értékű nyuszi. Sőt legalább elkerült onnan. Az, hogy fél természetes. Nem tudni hogyan tartották őt. Sokat beszéljetek hozzá. Ölbe még ne vegyétek, hanem engedjétek ki sokat a lakásban, hogy ismerkedhessen. Ez egy kicsit olyan, mint a Kis Herceg és a róka. Hagyni kell, hogy a nyuszi menjen oda hozzátok. Meg fogja szagolni a kezeteket. Ekkor lehet finoman megsimogatni. Majd hagyni kell, hogy a saját tempójában ismerkedjen mindennel. Ha már engedi magát simogatni, akkor jöhet az ölbe vevés. Közben adjatok neki finomságokat, zöldséget, gyümölcsöt. El kell nyerni a bizalmát. Ne izgulj menni fog, csak kell egy kis türelem hozzá. Szívem szerint elkérném a tenyésztő elérhetőségét, mert ilyen embernek nem kellene sportot űznie a nyuszik szaporításából. Ha kérdésed van írj nyugodtan...
Kedves Zsófi! A kicicát nem tejjel, hanem macskatejpótlóval kell etetni. Részleteket az etetésről itt talál >> A lábát meg kellene nézetni állatorvossal, kisállatortopédiára érdemes vinni >> Ilyen pici cicát még nem ajánlott bolhirtó szerrel kezelni, két hónaposan már használhatja az Advocate-et. Biztosan jó 1-2 hónapig és megöli a bolhákat. A közben kikelő új nemzedék amint a macskára ugrik szintén elpusztul. DE a környezetben is ki kell irtani a bolhákat (pl. Insecticide spray), fontos a padló (lakásban elsősorban szőnyegpadló és parketta), kárpitozott bútorok, valamint falfelületek kezelése is. Ajánlott oltási program >> Féreghajtás, pasztával, ezt is állatorvostól kell kérni.