1061. A macska piszkálja a kutyát
Nem mindig a macska szenved az együttéléstől, néha kutyát is szépen meggyötörheti a lakótársa, főleg ha az eb a nyugodtabb fajtából való.
Nem mindig a macska szenved az együttéléstől, néha kutyát is szépen meggyötörheti a lakótársa, főleg ha az eb a nyugodtabb fajtából való.
Akár postagalambnak is beválna az az amerikai macska, amely hazatalált 320 kilométeres távolságból - vagy legalábbis csaknem haza.
Bárkit megkérdezhet az ember a cica és a tej kapcsolatáról, a válasz mindig ugyanaz lesz. Igen, a macska szereti a tejet. Pedig ez csak egy tévesen elterjedt vélekedés. Inkább ne adjunk tejet a cicánknak!
A kullancsok most a legaktívabbak: a városokban is jelen vannak, és akár házi kedvenceink egészségét, életét is veszélyeztethetik.
A bőrférgesség (dirofiláriózis) egy fonálféreg (Dirofilaria repens) okozta, tünetekkel nem vagy csak alig járó megbetegedés, ami szúnyogok közvetítésével jut el a kutyától, cicától a gazdákig.
Üdvözlöm! Ilyenkor, a tavasz előjeleként felerősödik a nemi ösztön, a szukák ivarzásba lendülnek, a kanok pedig megpróbálják egymást túllicitálva jelezni a dominanciájukat. Így az ivarzással kapcsolaatos, illetve a bűzmirigy által termelt szagok intenzívebbek lesznek, a bűzmirigy esetnként telítődhet és a pangás miatt abban gyulladásos folyamatok is elindulhatnak. Másrészt viszont a megkötve tartott kutyák körül a talaj még fagyottan is beissza a tél folyamán ürített vizelet és bélsár nedveit, és az olvadással egyidőben ez időnként brutális szag formájában jelentkezhet, de enyhébb szag esetén is a továbbra is ott tartozkodó kutya onnan pillanatok alatt ismételten felveszi, fürösztés ide vagy oda. Tehát a megkötött kutya által használt területen érdemes legalább 5-10 cm vastagságban egy talajcsere, ezzel egyidőben a kutya ismételt fürdetése, bűzmirigy, bőr és hallójárat gondos átvizsgálása, esetleg állatorvos bevonásával (telefonon és interneten nehéz kutyát vizsgálni!), és már minimális elváltozás esetén is indokolt azok azonnali kezelése. A kereskedelmi forgalomban kapható "szagelvevő" porok és tabletták alkalmazását csak kiegészítő kezelésként javaslom (eredményességük ebben az esetben is megkérdőjelezhetőek), mert ha esetleg mégis hatékonynak bizonyulnak, akkor elnyomják a korai tüneteket, késleltetik az oki kezelést. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Ha valóban az emberhez ragaszkodna, akkor nem jelezne az embertársa irányába agressziót és nem támadná ! Az elkényeztetés és a rosszul értelmezett "állatszeretet" vezetett idáig, hogy a macska (mivel természetes vadászösztönét, szellemi és fizikai igényeit nem tudja kellő mértékben kiélni) bizonyos helyzetekben ezt a viselkedést mutatja. A dolog meglehetősen összetett és ezen a fórumon terjedelmi korlátok miatt nem áll módomban részletezni, - talán egy jó macskatartással kapcsolatos könyvet kölcsönöszni vagy megvásárolni még megérne a dolog.
Ha Ön állatorvos és sikerült megálapítania a macskája idegbetegségét akkor miért tesz itt fel kérdést ? A leírt tünetek alapján én nem minősíteném a macskát idegbetegnek. Az állat adatainak és atartási körülményeinek ismeretében, a tünetek megfigyelését követően lehet kideríteni a jelenség kiváltó okait, majd ezt követően a kezelésre, terápiára tanácsokat, tippeket adni.
Az aggódását megértem, de ettől sajnos nem fog megjavulni a cica bőre. Valószínűleg allergiás lehet, de sok más kórkép is szóba jöhet. Mindenképpen, és minél előbb, állatorvosnak kellene őt látnia, vizsgálnia!
Valószínű nézeteltérése volt egy másik macskával. Legjobb állatorvosnak megmutatni, aki kivizsgálás után tudja megmondani a teendőket.