1061. A macska piszkálja a kutyát
Nem mindig a macska szenved az együttéléstől, néha kutyát is szépen meggyötörheti a lakótársa, főleg ha az eb a nyugodtabb fajtából való.
Nem mindig a macska szenved az együttéléstől, néha kutyát is szépen meggyötörheti a lakótársa, főleg ha az eb a nyugodtabb fajtából való.
Akár postagalambnak is beválna az az amerikai macska, amely hazatalált 320 kilométeres távolságból - vagy legalábbis csaknem haza.
Bárkit megkérdezhet az ember a cica és a tej kapcsolatáról, a válasz mindig ugyanaz lesz. Igen, a macska szereti a tejet. Pedig ez csak egy tévesen elterjedt vélekedés. Inkább ne adjunk tejet a cicánknak!
A kullancsok most a legaktívabbak: a városokban is jelen vannak, és akár házi kedvenceink egészségét, életét is veszélyeztethetik.
A bőrférgesség (dirofiláriózis) egy fonálféreg (Dirofilaria repens) okozta, tünetekkel nem vagy csak alig járó megbetegedés, ami szúnyogok közvetítésével jut el a kutyától, cicától a gazdákig.
Kedves Miklós! Vigye el az állatorvoshoz a cicàt. Dr. Puskàs Gàbor
A 'megtanítani' - talán nem a legjobb kifejezés. Igazából az un. "pozitív büntetés" elméletét kell alkalmazni: a macska cselekvésekor hozzáadunk (+) egy negatív élményt, amivel egy kellemetlen érzést okozunk számára. Ezzel elérhető, hogy egyre ritkábban fogja az adott cselekvést végezni ( ez esetben a medencét megközelíteni) Több alkalommal, megfelelő inger segítségével meg kell ijeszteni a medence közelébe haladás során!
A kutyájuk bőrbetegsége okának kiderítéséhez mindenképpen bőrgyógyászati szakvizsgálatára lenne szükség, amelynek keretében tisztázni lehetne, hogy parazitás bőrbetegségről, vagy allergiáról, esetleg mindkettőről van-e szó. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos.
Tisztelt Kérdező! Ez kifejezetten olyan probléma, amivel az első tünet alkalmával állatorvoshoz kell fordulni. A szemkörnyéki gyulladások könnyen ráterjedhetnek a szemgolyóra, ami a látás elvesztését eredményezi. A kamilla általában gyulladáscsökkentő hatású, de a kezelés első napjaiban fokozhatja is a gyulladást, ezért a szemészetben inkább kerüljük. A pontos teendőt az állatorvosi vizsgálat eredménye alapján lehet megmondani. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Nem érdemes semmi logikát keresni a történtekben, a cica minden bizonnyal ösztöneitől vezérelve döntött úgy, hogy eltávolítja a kölykeit, ill. azok maradványait, amelyek valószínűleg már korábban elpusztultak. (Élő kölyköt nem szoktak megenni sem a kutyák, sem a macskák.) Okos tanácsot ebben a helyzetben nem lehet adni, szerintem jobb ezt a dolgot a természetre bízni. (Ott naponta megesiki az ilyesmi.)