1076. Kutya-macska nyomkövetés
Ha kutyád vagy macskád elkóborolna, az még nem jelenti azt, hogy soha többé nem láthatjátok egymást újra. A mikrochip és a GPS-nyakörv segítségével nagy eséllyel megtalálod elveszett kedvencedet.
Ha kutyád vagy macskád elkóborolna, az még nem jelenti azt, hogy soha többé nem láthatjátok egymást újra. A mikrochip és a GPS-nyakörv segítségével nagy eséllyel megtalálod elveszett kedvencedet.
A tejmirigy (emlő, tőgy) gyulladása (mastitis) valamennyi állatfaj nőivarú egyedében előfordulhat, függetlenül attól, hogy az állatot gazdasági céllal, tejtermelésre hasznosítják-e, vagy „csak” a fajfenntartást, az utódok felnevelését szolgálja az anya tejmirigyeinek váladéka, az anyatej.
Sok olyan gyümölcs létezik, ami a kutya szervezetére nézve is egészséges, de vannak olyanok is, amik károsak. Lássuk, mi közül válogathatunk!
Mire figyeljünk, ha betonon sétáltatjuk a kutyánkat, és miért fontos, hogy állatorvossal is beszéljünk egy nagyobb séta előtt?
A legtöbben kártevőként tartják számon, de a vörös rókát akár hasznos állatnak is nevezhetjük, hiszen elpusztítja például a kártékony rágcsálókat. A vörös róka az egyik legelterjedtebb szárazföldi ragadozó, naponta akár 1 kg húst is elfogyaszt.
1./ Ivartalanítás 2./ Ivartalanítás + a túlzott domináns viselkedés elleni intézkedések és tréning, tartási körülmények változtatása. 3./ Elképzelhető, hogy az 1./ és 2./ pontok után valamennyit alábbhagy a farokcsóválás. Ellenkező esetben a sérülés indokoltá teszi a csonkítást. (Hogy ezt a problémát a tenyésztésért és a fajtasdandardért felelős szervezetek miért nem kezelik úgy, hogy néhány cm- el rövidebb farkúra tenyésztik ezt a fajtát és a standardleírást ennek megfelelően módosítják - az már egy másik mese, amiben sok-sok Forint lenne a főszereplő !) 4./ Attól egy kutyát még joggal lehet 'gyerekbarát' jelzővel illetni - ha bizonyos ingerküszöbb fölött valamilyen formában tiltakozik a gyerek okozta fájdalom ellen. A két fogalom nem esik egybe, nem szabad összekeverni ! kb. 5-6 éves korig (a kutya fajtájától, méretétől és karakterétől függetlenül !) nem szabad felügyelet nélkül hagyni a kutyát és a gyereket ! A felnőtteknek kell felügyelni, megelőzni, hogy ne forduljon elő olyan eset amikor a kutyának védekeznie kell a gyerek cselekvése ellen.
Azonnal biztosan nem kell állatorvost hívni hozzá, de azért holnap mindenképpen jó lenne őt megmutatni orvosnak. Viszont sokkal jobb lenne, ha Önök vinnék el egy rendelőbe, mert ilyen panaszok esetén otthon nagyon korlátozottak a lehetőségek az alapos vizsgálathoz.
A kullancsot mindenképpen és minél hamarabb el kell távolítani (ha a gazdi nem tudja, akkor az állatorvos tegye!)! Így lehet csak csökkenteni a fertőzésveszélyt. A negatív vizelet önmagában nem jelenti, hogy kizárható lenne egy esetleges babesia-fertőzés. Ha bármi gyanúsat észlelne a kutyussal kapcsolatban, feltétlenül vigye állatorvoshoz!
A válaszadáshoz több részletet kellene tudnom... Ha altatásban történt a beavatkozás, az ébredés során és utána előfordulhat hányás. Egyes gyógyszerek is okozhatnak hasonló panaszokat. És való igaz, mindezektől függetlenül el is kaphatott valami gyomorfertőzést a kis kutyus.
Ez ellen a fajtársak irányába elmulasztott szocializáció az egyetlen megoldás. Ezt azonban ajánlott szakember és ellenőrzött , megfelelően kiválasztott kutyák segítségével és megfelelően biztonságos körülmények között kivitelezni.