1076. Kutya-macska nyomkövetés
Ha kutyád vagy macskád elkóborolna, az még nem jelenti azt, hogy soha többé nem láthatjátok egymást újra. A mikrochip és a GPS-nyakörv segítségével nagy eséllyel megtalálod elveszett kedvencedet.
Ha kutyád vagy macskád elkóborolna, az még nem jelenti azt, hogy soha többé nem láthatjátok egymást újra. A mikrochip és a GPS-nyakörv segítségével nagy eséllyel megtalálod elveszett kedvencedet.
A tejmirigy (emlő, tőgy) gyulladása (mastitis) valamennyi állatfaj nőivarú egyedében előfordulhat, függetlenül attól, hogy az állatot gazdasági céllal, tejtermelésre hasznosítják-e, vagy „csak” a fajfenntartást, az utódok felnevelését szolgálja az anya tejmirigyeinek váladéka, az anyatej.
Sok olyan gyümölcs létezik, ami a kutya szervezetére nézve is egészséges, de vannak olyanok is, amik károsak. Lássuk, mi közül válogathatunk!
Mire figyeljünk, ha betonon sétáltatjuk a kutyánkat, és miért fontos, hogy állatorvossal is beszéljünk egy nagyobb séta előtt?
A legtöbben kártevőként tartják számon, de a vörös rókát akár hasznos állatnak is nevezhetjük, hiszen elpusztítja például a kártékony rágcsálókat. A vörös róka az egyik legelterjedtebb szárazföldi ragadozó, naponta akár 1 kg húst is elfogyaszt.
Nem leszoktatni kell, ha nem a két kutya között beállítani a megfelelő rangsort, - esetleg valamelyik kutya ivartalanításával ezt hatékonyabbá tenni. A fajta nem jellemzően játékos, de megfelelő motivációval bizonyára el lehet érni valamilyen eredményt. A játék fotója nincs a mellékletben.
Ezt így sajnos nem lehet megítélni, ehhez pontosan tudni kellene, hogy mi is pontosan a bajok oka. Valószínűnek tartom, hogy a hányásnak és a szemtünetnek nincs összefüggése, de azért jobb egy vizsgálat!
Azt sajnos biztosra így nem lehet megmondani, hogy mi okozza a bajokat, de ebben az időszakban nagyon gyakori, hogy toklász (vagy annak egy kis darabja) fúródik be a kutyák lábujjai közé, vagy a lábfej más részeibe. Ennek van a legnagyobb valószínűsége. Ilyenkor szinte biztos következmény a gennyes gyulladás kialakulása, ami miatt fájdalom is van, meg duzzanat is kialakul. Ami egyébként emberi értelemben tisztának tűnik, az legtöbbször mikrobiológiailag egyáltalán nem az. A látszólag tiszta felületeken is milliószámra élnek baktériumok. De hangsúlyozom, ez inkább általános vélemény a részemről, mint az adott konkrét esetre vonatkozó hozászólás. Ahhoz ugyanis látni, vizsgálni kellene a kutyát és a lábvégeit.
Üdvözlöm! Hasi UH (gyomor), illetve esetleg kontrasztos RTG felvétel lehet szükséges ebben az esetben, hogy kiderüljön, mitől öklendezik a kutya. Egy alapos állatorvosi vizsgálatot javasolnék az ok kiderítésére.
Igen, a csirkecsont akár veszélyes is lehet a kutyának. A gyerekmesék és a helyes kutyanevelés, kutyatartás, kutyatáplálás az két egymástól nagyon távol álló világ. A marha- vagy sertéscsont nem törik szilánkosan - a szárnyas állatoké igen, - ez a külömbség ! Próbáljon inkább egy kutyatartással kapcsolatos könyvet elolvasni: http://bolthely.hu/4tappancs/id/00090_Horst_Hegewald-Kawich__KEVEREK_KUTYAK http://bolthely.hu/4tappancs/id/00127_Anna_Laukner___A_kutya_taplalasa A "kunyeráló" kutyát mi kutyatrénerek "helytelenül vagy rosszul nevelt"- nek hívjuk. Minden kutya leszoktatható erről.