106. Japán csonkafarkú macska
A japán csonkafarkú macska ősi, természetes távol-keleti macskafajta. Legfontosabb fajtajegyeit - köztük azt, hogy mellső lábai jóval rövidebbek, mint a hátulsók - ezeréves festményeken is felfedezhetjük.
A japán csonkafarkú macska ősi, természetes távol-keleti macskafajta. Legfontosabb fajtajegyeit - köztük azt, hogy mellső lábai jóval rövidebbek, mint a hátulsók - ezeréves festményeken is felfedezhetjük.
Az ocicat macskát, ezt az érdekes, pöttyös állatot csak nemrégiben tenyésztették ki egy csokoládészínű sziámi kandúr és egy sziámi-abesszin hibrid nőstény pároztatásával.
A skót lógófülű macska vadonatúj, ám mégis régi keletű fajta. Régebbi természettudományos leírások emlegetnek bizonyos lógófülű cicákat, amelyeket Kínában fedeztek fel.
Azt tartják, az abesszin macska a fáraók szent macskájától származik, de sokkal valószínűbb, hogy tudatos és gondos tenyésztői munka eredménye.
Az orosz kék macska valószínűleg az oroszországi Arhangelszkből származik; angol tengerészek vihették át a szigetországba. A múlt században még "arhangelszki kék" volt a neve.
Az első tüzelést is el lehet nyomni, de nem javaslom, hogy rögtön az elején hormonálisan beavatkozzunk a kutyus ciklusába. Felboríthatja az amúgy is alakulgató hormonális ritmust, ha tenyészállat, akkor ez fokozottan érvényes. Mellékhatások: hízékonyság, méhgyulladás, elhúzódó tüzelési szünet (anoestrus), gyakori, de nem teljes ivarzások (split oestrus) Remélem segítettem...
A rejtett here lehozatalának sikere függ az állat életkorától (4 hónaposnál idősebbnél rosszabbak az esélyek) és a here pozíciójától. Ha a hasüregben van, akkor 25-30%-nal több esélyt nem látok, ha viszont a lágyékcsatornában, akkor 75-80% is lehet a sikeresség. Hangsúlyozom, hogy a rejtettheréjűség genetikai hátterű, öröklődő betegség, és ezért az ilyen állat a tenyésztésből kizárandó! Ha nem sikerül gyógyszeresen lehozni, akkor 5 éves koráig műtétileg el kell távolítani a hasűri herét, mert daganatos elváltozást szenvedhet!!!
Kifejezett shar-pei specialista kollegát nem ismerek, de ajánlani tudom a FELICAVET rendelőt (Budapest 1118, Rétköz u. 16.), ahova sok shar-pei jár.
Minden antibiotikum receptköteles, a köhögés és torokgyulladás általában vírusfertőzés következménye. Azt ajánlom, forduljon állatorvoshoz, mert egy-két injekció után gyógyul a beteg, így meg hosszú ideig húzhatja.
A csak az egyik szemre terjedő pupillatágulat (anisocoria) lehet súlyosabb központi idegrendszerre terjedő gyulladás vagy egyéb elváltozás tünete is. Nem szokott a szem primer megbetegedéséhez társulni. Lehet, hogy a fülgyulladással van összefüggésben! Szerintem forduljon szemészhez a kérdéssel. Javaslom dr. Szentgáli Zsoltot az Állatorvostudomanyi Egyetemen. Tel.: 478-41-00