106. Japán csonkafarkú macska
A japán csonkafarkú macska ősi, természetes távol-keleti macskafajta. Legfontosabb fajtajegyeit - köztük azt, hogy mellső lábai jóval rövidebbek, mint a hátulsók - ezeréves festményeken is felfedezhetjük.
A japán csonkafarkú macska ősi, természetes távol-keleti macskafajta. Legfontosabb fajtajegyeit - köztük azt, hogy mellső lábai jóval rövidebbek, mint a hátulsók - ezeréves festményeken is felfedezhetjük.
Az ocicat macskát, ezt az érdekes, pöttyös állatot csak nemrégiben tenyésztették ki egy csokoládészínű sziámi kandúr és egy sziámi-abesszin hibrid nőstény pároztatásával.
A skót lógófülű macska vadonatúj, ám mégis régi keletű fajta. Régebbi természettudományos leírások emlegetnek bizonyos lógófülű cicákat, amelyeket Kínában fedeztek fel.
Azt tartják, az abesszin macska a fáraók szent macskájától származik, de sokkal valószínűbb, hogy tudatos és gondos tenyésztői munka eredménye.
Az orosz kék macska valószínűleg az oroszországi Arhangelszkből származik; angol tengerészek vihették át a szigetországba. A múlt században még "arhangelszki kék" volt a neve.
Kutyapelenkához szoktatás: Figyeljük a kölyökkutyánkat, amint észrevesszük, hogy a lakásba bárhová odapisilt, töröljük fel a vizeletet egy kutyapelenka nedvszívó felével. Az így előkészített kutyapelenkát helyezzük arra a helyre ahová szeretnénk ha kutyusunk odaszokna. Ha még kiskutyánk nem fedezte volna fel a pisivel átitatott kutya pelenkát, akkor néhány óra elmúltával mutassuk meg neki a pelenkát. Ha a kedvencünk azt megszagolgatja, akkor jó eséllyel oda is pisil a következő alkalommal. Ha szükséges többször mutassuk meg neki az előkészített kutyapelenkát.Kedvencünk csak akkor fog rendszeresen a pelenkára pisilni, ha talál rajta megfelelő nagyságú száraz területet (nem szeretnek belelépni a pisibe), ezért fontos a kutyapelenkát cserélnünk, ha nincs rajta elegendő száraz felület. Ha elmulasztottuk a pelenka időben való kicserélését és a kedvencünk máshol végezte el dolgát, azonnal cseréljünk ki a pelenkát és ismételjük meg az első használatbavételi teendőket. Alkalmazhatunk helyhezszoktató spray-t is a pelenka előkészítéséhez. Természetesen a kutya nem fogja egyből megérteni, hogy mit akarunk, ezért szánjuk rá az első pár napot, legyünk a kutya nyomában és figyeljük minden mozdulatát. Ha látjuk, hogy a kiskutya nem találja a helyét, mászkál, szaglászik, vigyük le (vagy oda ahová szeretnénk, hogy pisiljen). Ha netán késő és éppen a tevékenység közben kapjuk rajta, akkor ne hagyjuk hogy befejezze, szóljunk rá és rögtön vigyük a kijelölt helyre. Ha oda pisil, vagy kakil, dícsérjük meg (akár jutalomfalattal is). Természetesen tudnunk kell, hogy a kiskutya nem képes négy óránál tovább viszatartani a vizeletét, valamint játék, alvás és evés után szinte biztos, hogy pisilni is fog.
Kedves Gazdi, Elnézést a kései válaszért, remélem elmúlt a probléma vagy megmutatta állatorvosnai kiskutyáit. Baleset akkor is történhet velük, amikor nem látjuk őket. Tovább sikeres és örömteli gondozást!
Tisztelt Tulajdonos! A rövid kórtörténeti leírásból és a csatolt képekből sajnos nem mondható ki pontos diagnózis, de kutyusának részletes bőrgyógyászati kivizsgálást javasolnék. Ilyen elváltozást okozhat számos parazitás fertőzöttség, ennek fennállása egyes esetekben bőrkaparék-mintavétellel állapítható meg. Allergiás elváltozás is szóba jöhet, továbbá egyéb, szisztémás betegségek sem zárhatóak ki. Mindenképp javasolnám a szakirányú kivizsgálást és az ezáltal nyert diagnózis alapján történő, célzott gyógykezelést! Üdvözlettel, dr. Császár Júlia Judit
Kedves Kérdező! Ne hallgasson a pletykákra. Dr.Puskás Gábor Ragdoll macska, a laza szerelemgyerek
Készen kapható szarvtalanító pasztával a néhány napos gidákat lehet kezelni a használati utasítás szerint és akkor nem nő ki a szarv. A már kinőtt szarvat csak megfelelő érzéstelenítés után szabad csak eltávolítani. A kecsketenyésztés alapjai Kecsketartás: kecske a ház körül