106. Benett, a dohányzó kutya
Lesből támad ránk filmnézés közben a saját nappalinkban, még a számítógépünk képernyőjére is befurakszik. A postaláda résein keresztül kémlel kifelé. Mi az?
Lesből támad ránk filmnézés közben a saját nappalinkban, még a számítógépünk képernyőjére is befurakszik. A postaláda résein keresztül kémlel kifelé. Mi az?
2008-ban is vehetsz olyan naptárat, amelybe nem csupán a napi teendőket vésheted bele, hanem bizony a gazdátlan jószágokat is gazdihoz juttathatod. Neked van már ilyen?
A kemény hideg ránk, járókelőkre is embert próbálóan hat, nemhogy a körülöttünk szabadban élő állatokra. Az Orpheus Egyesület ad néhány tippet, hogy ilyen hidegben mi a teendőnk.
Tattooing has gradually been replaced by microchip identification. The microchip is injected into the dog´s skin using a specially designed implanting device. It should not hurt more than any injection.
A mókus izgalmas téma, főként azért, mert olyan ellentmondásos állat: a píárja sokkal jobb, mint az ügyfélkapcsolata.
Kedves Gazdi! Szerintem jobb ha megnézeti állatorvossal, mert e kölykök gyorsan kiszáradnak! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Ha az anya állatnak továbbra nincs teje, akkor 3 lehetőség marad: a kölykök mesterséges tejjel történő táplálása, cumiztatása a kölyköket meg lehet próbálni egy másik kb. ugyan abban az időben szült kutyával neveltetni a kölyköket egy az álvemhességnek olyan fokára jutott másik szuka is tudja szoptatni, amelyiknek beindult a tejtermelődése A kölykök 'sírhatnak' azért is mert: nem megfelelő a hőmérsékletáj a hasuk mert a mesterséges tápot valamilyen okból nem jól emésztik (minden cumiztatás után masszírozni kell a hasukat, ha az anya kutya ezt nem teszi meg) valamilyen betegségük, szervi bajuk van Üdvözlettel: Stefan Siman - okl. állat-terapeuta, kutyatréner
Kedves Andrea! A probléma súlyos is lehet, surgősen keressen fel egy àllatorvost. Dr. Puskás Gábor
A leírtak alapján elképzelhető, hogy még mindig van a kutya fülében (hallójáratában) toklászmaradvány. Mindenképpen jó lenne újra megnézetni. És nem ártana azt is megbeszélni az orvossal, hogy nem tartaná-e jónak valami antibiotikumos fülcsepp alkalmazását.
Sürgősen forduljon állatorvoshoz, mert féloldali megbetegedés esetén nagy a valószínűsége, hogy idegen test van a szemben (a pislogóhártya mögé gyakran kerül toklász). Késlekedés esetén a szaruhártya súlyosan károsodhat, esetleg perforálódik is.