1141. Tűzvédelmi tippek kutyatartóknak
Ezek a tippek életeket menthetnek, nem csak kedvenceid életét, hanem a tiedet is akár.
Ezek a tippek életeket menthetnek, nem csak kedvenceid életét, hanem a tiedet is akár.
Ha grillpartit rendezel, vagy csak egyszerűen tüzet gyújtasz és szeretnéd biztonságban tudni állataid, tartsd be az alábbi tanácsokat!
A fülatkák parányi paraziták, amelyek életük nagy részét többnyire a fül járataiban töltik. Elég gyakoriak, súlyos iritációt és viszketegséget okozhatnak a fülben.
A név ellenére az ótvar nevű betegségnek semmi köze a férgekhez. Az ótvar gombás fertőzés, amely a testen lévő bőrt, a fejbőrt és a körmöket támadja meg. Tineának is hívják és nagyon fertőző.
A kutyák gyakran azért viselkednek rosszul, mert nincs önkontrolljuk. Ennek hiánya számos viselkedési problémához vezethet, beleértve azt, hogy felugrik az emberekre, kireteszeli az ajtót és folyton gazdája figyelmét igényli.
Kedves Gazdi! Szerintem jobb ha megnézeti állatorvossal, mert e kölykök gyorsan kiszáradnak! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Ha az anya állatnak továbbra nincs teje, akkor 3 lehetőség marad: a kölykök mesterséges tejjel történő táplálása, cumiztatása a kölyköket meg lehet próbálni egy másik kb. ugyan abban az időben szült kutyával neveltetni a kölyköket egy az álvemhességnek olyan fokára jutott másik szuka is tudja szoptatni, amelyiknek beindult a tejtermelődése A kölykök 'sírhatnak' azért is mert: nem megfelelő a hőmérsékletáj a hasuk mert a mesterséges tápot valamilyen okból nem jól emésztik (minden cumiztatás után masszírozni kell a hasukat, ha az anya kutya ezt nem teszi meg) valamilyen betegségük, szervi bajuk van Üdvözlettel: Stefan Siman - okl. állat-terapeuta, kutyatréner
Kedves Andrea! A probléma súlyos is lehet, surgősen keressen fel egy àllatorvost. Dr. Puskás Gábor
A leírtak alapján elképzelhető, hogy még mindig van a kutya fülében (hallójáratában) toklászmaradvány. Mindenképpen jó lenne újra megnézetni. És nem ártana azt is megbeszélni az orvossal, hogy nem tartaná-e jónak valami antibiotikumos fülcsepp alkalmazását.
Sürgősen forduljon állatorvoshoz, mert féloldali megbetegedés esetén nagy a valószínűsége, hogy idegen test van a szemben (a pislogóhártya mögé gyakran kerül toklász). Késlekedés esetén a szaruhártya súlyosan károsodhat, esetleg perforálódik is.