111. ÖCSI ÉS MACI ÖRÖKBE FOGADTÁK EGYMÁST
Két macskánk, Öcsi, az orosz kék és Maci, a brit cica hamar elválaszthatatlanok lettek, úgy tűnik, örökbe fogadták egymást. Olvasónk igaz macskás története.
Két macskánk, Öcsi, az orosz kék és Maci, a brit cica hamar elválaszthatatlanok lettek, úgy tűnik, örökbe fogadták egymást. Olvasónk igaz macskás története.
Ha külföldre megyünk nyaralni kedvencünkkel, nem árt előre érdeklődnünk, hogy milyen speciális betegségek leselkednek ránk. Kukla Miklós megmondja.
Megjelent egy új kutyás lap, Kutyatár néven – a postaládákban. A Pedigree kutyatápot népszerűsítő kiadványt postán kapják azok, akik korábban részt vettek az eledel forgalmazójának nyereményjátékain.
Állatorvosaink szakértő leírást találtak arról, hogyan adjuk be a beteg macskának az esetlegesen szükséges gyógyszert. A módszer nem egyszerű, de tuti siker!
A hosszú szőrű macskák nem képesek saját bundájuk rendben tartására. Íme néhány tipp, amelyek segítenek a gazdiknak.
A macskáknál gyakori jelenség az, amit Ö is megfigyelt az etetés során. Ezzel sajnos nem sokat lehet kezdeni, az ilyen cicák etetésénél sokkal jobban oda kell figyelni. Ami a kérdésnek azt a részét illeti, hogy miért nem hízik, nehéz így véleményt mondai, mert ehhez számos körülményt kellene ismerni (pl. kandúr-e a cica, vagy nöstény). Lehet, hogy van valami baja, de lehet, csak ivartalanítani kellene. A rángásos dolog, amit észlelnek, valószínűleg normális jelenség, de ezt is csak állatorvosi vizsgálat után lehetne megítélni.
Egyszerű házimacskák testtömege átlagos esetben 4 kg körül szokott lenni. Tehát ehhez képest az ön cicája még nem mutat elmaradást, de a 6,5-7 kg-hoz képest azért számottevő a súlycsökkenés. Úgy gondolom, ha a súlycsökkenés folytatódik, akkor mindenképpen indokolt egy állatorvosi vizit. Ilyenkor a vizsgálaton túl esetleg vérvétellel és eredményének figyelembe vételével dönthető el, hogy van e valamilyen betegség a háttérben.
A keverék cicákat hívjuk házi macskának, nincs külön olyan fajta, hogy házimacska.
Kis mennyiségek, ráadásul csak ritkán, biztosan nem fognak megártani. Főleg a halból, tojásból. Ami a hagymát illeti, azt nem kellene erőltetni.
Első kérdésére lehetetlen jó választ adni, ez megjósolhatatlan. Ha a szülés közben baj van, egy állatorvos otthon sem tud segíteni, tehát ilyenkor nem állatorvos kihívásával kell az időt tölteni, hanem a macskát kell minél előbb eljuttatni egy rendelőbe. Ha ennek időpontja már a rendelők bezárása utánra esik, akkor sajnos romlanak az esélyek, mert otthon ilyen helyzetben nehéz segíteni a szülő anyamacskának, illetve a tennivalókat elmagyarázni sem könnyű. A legtöbben ilyenkor ösztönösen próbálna segíteni. De talán jobb ilyenkor is keresni valami nyitva tartó ügyeletet, még ha ez kicsit messzebb is van.