1156. A kutyák megnyugtatása a vihar alatt
Ha vihar van, a kutyád borzasztó félelmeken megy keresztül? Ha elolvasod ezt a cikket, megtudhatod, hogyan segíts rajta.
Ha vihar van, a kutyád borzasztó félelmeken megy keresztül? Ha elolvasod ezt a cikket, megtudhatod, hogyan segíts rajta.
A kutyák szervezetébe sokféleképpen bekerülhet az ólom. Mit kell tudnunk ilyen esetben?
A jindo kutyát Korea nemzeti kutyájaként tisztelik, és most viharos gyorsasággal hódítja meg a világ többi részét is. Barátságos, ragaszkodó kutya, de következetes nevelést igényel. Jól kijön az emberekkel, de kisebb állatokkal nem ajánlatos egyedül hagyni, jól fejlett vadászösztöne miatt. Ismerd meg ezt a titokzatos fajtát!
Miss Ellie, a kis bogárszemű kínai meztelen kutya tavaly lett a világ legcsúnyább kutyája az Animal Planet versenyén. A rücskös bőrű, hatalmas nyelvű kutya 17 évesen halt meg, miután nagy karriert futott be a show businessben.
Az árvíz miatt nem csupán az emberek, de a kutyák is fedél nélkül maradtak. Sok ezer állat sorsa vált tragikussá, amikor a víz elöntötte a házakat, és vele együtt a gazdátlan állatokat befogadó menhelyeket is. Az otthon nélkül maradt családok, ideiglenes szállásaikra sem vihették magukkal hűséges kutyáikat.
Azt szoktam mondani, hogy amíg nincs meg az első 3, vagy inkább 4 oltása (+10 nap), addig vigyázni kell, mert még nem eléggé védett. Ezután lehet csak utcára, kutyák közé vinni. Saját kertben természetesen sétálgathat. Viszont azt tudni kell, hogy még vakcinázott állat esetében sincs soha teljes (100%-os) védettség! Sajnos ilyen a biológia, a természet, az élő szervezet.
A műtéti bealtatás és így a császármetszéshez való bealtatás is nagy szaktudást igénylő, komoly tevékenység, mely teljes embert igényel. Mint ilyet, általában csak olyan orvos vállal fel, aki birtokában van a dolgok mikéntjének és az altatószerek anyaszervezetre, magzatokra gyakorolt hatásával is tisztában van. Vannak bódító és altatószerek, amelyek anyatejjel is választódhatnak. De ezeket császármetszésnél nem alkalmazzuk. Kevés tapasztalattal nem könnyű egy császármetszéssel született almot felnevelni. Mindig azt tanácsolom, hogy a tapasztalt tenyésztőkkel kell beszélgetni, tanácskozni. Sok tenyésztő szívesen segít, tapasztalatból tudom. Az alomnevelés terén talán sokszor többet is tud egy lelkiismeretes, agilis tenyésztő, mint az állatorvos, aki nem tenyészt kutyát. A kiskutyák elhullásának okát csak akkor lehetne pontosan megállapítani, ha boncolást kérnének. Naposkori alombetegségeket és kölyökelhullást nagyon sok tényező előidézhet.
A tejfogak mérete és száma és a majd kinövő maradandó fogak mérete és száma között nincs szoros összefüggés. Így csak akkor lehet megállapítani a maradandó fogak méretét, amikor lezajlott a teljes fogváltás. Szerintem bízzon meg a tenyésztőben és kössön vele egy szerződést vagy szóbeli megállapodást a kutyavásárláskor, főleg ha tenyésztési szándékkal veszi meg a kölyköt.
A császármetszést csak indokult esetben szoktunk elvégezni. Egy jól, szakszerűen elvégzett császármetszés után a kutya méhe rendesen regenerálódik és a következő tüzelésére újból képes lesz vehem kihordására. Általában 2-3 császármetszés végezhető el egy kutyán élete során.
A kutya nem egy fejhető állat. Így nem tűnik túl praktikusnak a gondolat. Elég nehéz lenne összeszedni egy "fagyasztható" mennyiséget. Elvileg biztos fagyasztható, csak a dolog értelmén még gondolkodunk egy kicsit. :)