1166. Hogyan azonosítsuk a kutya májdaganatát?
A kutyák májdaganatai lehetnek jó vagy rosszindulatúak. A kutya májrák eredhet a májból vagy átterjedhet a májra a test valamely más részéből.
A kutyák májdaganatai lehetnek jó vagy rosszindulatúak. A kutya májrák eredhet a májból vagy átterjedhet a májra a test valamely más részéből.
A vízfogyasztás rendkívül fontos a kutya egészségére nézve. Tanuld meg mennyit kellene igyanak a kutyák naponta és miért ilyen fontos! Végül bemutatunk egy mókás kerti önitatót is!
Ha kertes házban élsz, és szeretnéd, hogy kutyád bármikor ki tudjon menni a kertbe, érdemes kutyaajtót kialakítani számára. Így azt is megtaníthatod neki, hogy odakint végezze el a dolgát. Sok türelemmel elérheted, hogy kutyád a kutyaajtón keresztül közlekedjen.
Kétség kívül beköszöntött a kánikula, ami fokozott veszélyt jelenthet a kutyánk számára. Mutatjuk, hogyan segítheted átvészelni kedvencednek a forró nyári napokat!
Ha az állatnak bőrproblémái vannak, korpásodik a szőre, sebes és viszket a bőre, nagyon szenvedhet. Ilyenkor a legfontosabb a bőr hidratálása, a gyulladáscsökkentés és a gomba, baktériumok elpusztítása, valamint a bőr védelmi rendszerének helyreállítása.
Alprazolam tartalmú nyugtatót szedhet, akár folyamatosan is. Ez nem tompítja, taglózza le a kutyust. Adagja 2-4*1mg. Receptköteles gyógyszer, írassa fel állatorvosával.
Túl fejlettek, az anyjuk Ca és vitamin kiegésztéséről kell gondoskodni!
Kedves Gazdi! A viszketéssel járó bőrpanaszok hátterében nagyon sokféle ok húzódhat meg! - Lehet allergia. - De az is lehet, hogy a szervezet méreganyagokkal terhelt. Ilyenkor a test a bőrt szelepként használja, - toxinokat választ ki, amelyeket a májnak ill. a vesének kellene, de azok már túlterheltek. - Táplálási hibák is állhatnak a háttérben, aminek következtében krónikus bélműködési-zavarról lehet szó, melyet a kész- és konzerv ételek túl nagy aránya okoz a táplálkozásban. Nyers kosztra való átállás már fél gyógyulást jelenthet. Tehát nagyon szerteágazóak lehetnek az okok, és akkor még az esetleges lelki háttérről nem is beszéltem. Minden ilyen és hasonló esetben ezért azt tudom csak javasolni, hogy feltétlenül szükség van egy alapos kivizsgálásra, a lehetséges okok felderítésére, az előzményeknek, az állat körülményeinek és tüneteinek a megismerésére. Ehhez azonban mindenképpen fel kell keresnie egy homeopata állatorvost, aki egy fizikális vizsgálat és egy részletes beszélgetés után tudja eldönteni, mely szerre / szerekre van kedvencének szüksége, mely(ek) az egyedileg a legmegfelelőbb(ek) a számára a gyógyuláshoz. Ha szeretné, én is szívesen segítek. Ez esetben, kérem, hívjon időpont-egyeztetés végett a következő számon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.
Lehet attól is a hányás, de előfordulhat, hogy valami idegen test ül a gyomrában (pl. régebben szétrágott játék darabja). Esetleg részleges bélelzáródás is felmerül. Egy röntgent érdemes lenne csináltatni. Ha az negatív, akkor vér laborvizsgálatot javasolok.
Feltétlenül jelezze kezelő állatorvosának, és a féregtelenítések után (12-15 hetes kor körül), amikor már szemmel nem láthatóak férgek a féregtelenítések után, mindenképp kérjen felszíndúsításos bélsárvizsgálatot, hogy meggyőződjenek róla, valóban megszűnt-e a férgesség.