1191. Szinte soha nem látja állatorvos a hazai macskák felét
A hazai macskatulajdonosok csaknem fele soha, vagy két évnél ritkábban viszi háziállatát orvoshoz. Házi kedvenceink elhanyagoltsága az emberre is veszélyes lehet.
A hazai macskatulajdonosok csaknem fele soha, vagy két évnél ritkábban viszi háziállatát orvoshoz. Házi kedvenceink elhanyagoltsága az emberre is veszélyes lehet.
A téma szakértői elmondják, hogy mitől alakulhat ki a macskastressz, melyek az árulkodó jelek, illetve hogyan lehet kezelni a problémát.
A házikedvencként tartott törpesün esetében fontos, hogy a táplálékuk magas fehérje-, alacsony zsírtartalmú és változatos legyen, minél jobban utánozva a természetes táplálkozást.
Joga van-e az embernek más fajú élőlényeket felhasználni arra a célra, hogy saját maga számára a túlélést segítse? Képzeljük magunkat egy laboratóriumi kísérleti állat bőrébe és a kérdésre adott válasz már nem biztos, hogy egyértelmű...
A kóbor állatokkal kapcsolatos feladatok ellátása kötelező önkormányzati feladat. Az önkormányzat ezt a feladatot megoldhatja saját gyepmesterrel is, de úgy is, hogy szerződést köt egy céggel, intézménnyel vagy szervezettel. Mi a helyzet Budapest I. kerületében?
Mindenképp vigyék el vizsgálatra állatorvoshoz, ezt javaslom. Így megállapítani képtelenség, hogy mi lehet a baja. Tisztelettel, Dr. Fux Attila A macskasérülések kezelése - népi gyógymóddal Mit mond a macska farka?
A sípoló hangot a légutakban lévő szűkület okozhatja ami lehet gyulladás, szövetszaporulat vagy akár idegen test. Egy altatás nélküli röntgen felvételt javasolok az ok tisztázására. Macska sípolva lélegzik...
Mindenképpen forduljon állatorvoshoz! Bélgyulladás, bél paraziták a leggyakoribb probléma a vírusos macskabetegségeken kívül. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Sajnos képről nem tudom megállapító,mi lehet ez. Vizsgáltassa még a macskát állatorvossal rendelőben!
Kedves Zsuzsanna! A válaszomat azzal kell kezdenem, hogy a cicája mostani állapotának tényleges és valós okát rendkívül nehéz lesz kideríteni és lehetséges, hogy ez soha nem is fog sikerülni (még akkor sem, ha közben esetleg meggyógyulna belőle)! Amit leírt, azok alapján én (közel 40 évnyi tapasztalattal a hátam mögött) biztosan nem vállalkoznék semmilyen diagnózis kinyilvánításában. Az, hogy a második állatorvos elvégezte a teszteket a legfontosabb fertőző betegségekre, jó dolog volt, de közelebb nem nagyon került vele a pontos ok(ok) kiderítésében. Azt már nagyobb problémának érzem, hogy a vér egyéb eredményeit nem adta át Önnek, mert így nem lehet tudni, hogy ő mire mondta azt, amit mondott. (Van olyan, nem is ritkán, hogy amire az egyik állatorvos azt mondja, hogy jó az érték, a másik nem ugyanezt gondolja ugyanerről.) A jelenlegi "érvényes" diagnózisra (vagyis a trigeminus bénulásra) azt tudom mondani, hogy ez is lehetséges, de egyelőre közel sem biztos (még), hogy valóban ez a baja. És igen, szerintem mindenképpen további vizsgálatok kellhetnek, de ez nagyon függ attól, hogy hol laknak, milyenek a szállítási lehetőségek és az anyagi kondíciók a cica további vizsgálatára (könnyen lehet, hogy akár ide Budapestre is fel kellene vele utazni, és egy "komoly" klinikán kellene vizsgáltatni). Hasznos: Macskabetegségek