1191. Szemhályog a kutyáknál
A szemhályog a kutyáknál akkor merül fel, mikor a szemlencse homályossá válik, és elég súlyos lehet ahhoz, hogy vakságot okozzon. Ebben az esetben ahhoz, hogy a kutya visszanyerje látását, műtét szükséges.
A szemhályog a kutyáknál akkor merül fel, mikor a szemlencse homályossá válik, és elég súlyos lehet ahhoz, hogy vakságot okozzon. Ebben az esetben ahhoz, hogy a kutya visszanyerje látását, műtét szükséges.
Ha egyszer már láttál közelről egy újfundlandit, bizonyára nem tudtad elfelejteni azokat a lágy barna szemeket, a kedves arckifejezést és, hát igen, a kutya alatt összegyűlt nyáltócsát.
Az óriásvarangy, mely a világ egyik lepusztítóbb, terjeszkedő fajához tartozik, Ausztrálián kívül is veszélyeztetni kezdte az őshonos, vadon élő állatok életét.
Neve ellenére a törpe pinscher semmiképp nem a jóval termetesebb dobermann pinscher lekicsinyített változata. Valószínűleg mindkét fajta őseként a német pinscher említhető, de a három fajta közti kapcsolat itt véget is ér.
Charles Darwin „a legalkalmasabb túlélésé”-ről szóló evolúciós teóriáját ez a kulcsfontosságú, világszinten ismert idézet jellemzi. A legalkalmasabb lehet az is, akit az evolúció igazán meghökkentő és egyedi védekezéssel ruházott fel.
Ha játék közben durván kap a keze után, vagy üssön az orrára egy tiltó szóval együtt ("rossz", "pfuj", "nem szabad"), vagy egyszerűen nyomja a kutya szájába a kezét addig, míg az kellemetlen lesz a számára, és szabadulni szeretne tőle. Én mindenesetre nem engedném meg, hogy harapdáljon akár kezet, nadrágot vagy cipőt. Inkább vegyen madzagos labdát, hurkát vagy akár egy fadarabot vagy rongyot, és azzal játsszanak.
Szerintem nem szabad elzárni, maximum eleinte, néha, ha egyedül maradnak otthon. És persze hasznos az első találkozásoknál ott lenni a gazdinak is. Szépen meg fogják szokni egymást, megtanítják egymást, hogy miben meddig lehet elmenni, hogy szabad játszani.
Elképzelhető, hogy nem is négy hónapos? Talált kutyus? Vagy extrém korán érő típus (a természetben bármi előfordulhat)! Esetleg valamiféle hormontermelő betegségről is szó lehet, de ez elég ritka dolog. Ha nem múlik a "roham", irány egy állatorvos.
Én nem próbálkoznék ezzel. Az elefánt se játszik törpe selyemmajmocskával!
Az internet szépsége, hogy egy kereső (pl. Google) segítségével pillanatok alatt minden megtalálható teljes részletességgel. Ezenkívül a mixomatózis elleni oltást mindenképp be kell neki adatni. Ezt a betegséget szúnyogok terjesztik. Külső élősködők ellen szükség esetén szoktuk kezelni (pl. ha sok kullancs vagy bolha van benne) és van belső paraziták elleni csepp is, amit érdemes alkalmazni (állatpatika!).