1201. Egy kiéhezett kutya táplálása
A „sovány” túl enyhe szó arra, hogy leírjuk a fiatal keverék terrier állapotát. Ennek a szomorú jószágnak nem ismertük a történetét azon kívül, hogy leromlott állapotban találtunk rá.
A „sovány” túl enyhe szó arra, hogy leírjuk a fiatal keverék terrier állapotát. Ennek a szomorú jószágnak nem ismertük a történetét azon kívül, hogy leromlott állapotban találtunk rá.
Személyes ajánlás egy elégedett gazdától kiváló módja annak, hogy megfelelő tenyésztőt találjunk, amennyiben elhatároztuk, hogy kölyökkutyát viszünk otthonunkba. Kitől érdemes érdeklődni?
Az ember legjobb barátja a farkas háziasításával jelent meg mintegy 12.000 évvel ezelőtt, de ezt a számot a mai napig vitatják. A kutyákat azóta is tenyésztik, számtalan változatuk örökletes alkati tényezőknek, vagy tudatos tenyésztési beavatkozásoknak köszönhető.
Képzeljünk el egy olyan társadalmat, ahol szavak nélkül is megértik egymást annak tagjai, csupán a pillanatnyi hangulat- és hangjelzések segítségével folyik a kommunikáció. A macskák is tudnak „beszélgetni" akár egymással, akár az emberrel, anélkül, hogy egy szót is kiejtenének. Hogyan csinálják? Hogyan köszönti egymást két macska? Vajon a természetben a macska is hierarchikus rendbe szerveződve él akárcsak a kutya?
A Cornish Rex macskák remek háziállatok. Arisztokratikus a megjelenésük, elbűvölőek, nagyon intelligensek, rettenetesen ragaszkodóak és szelídek, ugyanakkor csintalanok, mintha soha nem öregednének meg.
A kutyájukat mindenképpen és minél előbb állatorvoshoz kell vinni, mégpedig azért, hogy kiderüljön, mi okozza a lábak ödémásodását. Ennek sokféle oka lehet, de erről csak vizsgálatok után lehet véleményt mondani.. Ma már 20-30 km körzetben mindenhol működik jól felszerelt állatorvosi rendelő az országban, úgyhogy inkább azt találják ki, hogyan tudják elvinni., Csak akad egy családtag, egy ismerős, vagy barát, aki segít ebben.
Üdvözlöm! Mihamarabbi állatorvosi vizsgálatot javaslok, mert a leírás alapján akár bélelzáródás is lehet a tünetek hátterében, ami műtéti ellátást igényelhet.
Egy 3 hónapos kutyának ilyen tünetekkel sokféle baja lehet, leginkább egyes fertőző betegségeket kell kizárni. Mindenképpen és minél előbb állatorvoshoz kell vinni! Ne gondolkozzanak sokat, mielőbb vigyék el, mert akár az életébe is kerülhet a késedelem!
Vízeletvizsgálat, vérvizsgálat, esetleg rtg., ultrahang. Én elvinném állatorvoshoz. Üdv
A hormonkezelés sajnos durva beavatkozás a szervezet rendszereibe, így minden későbbi tünetnek fontos jelentősége lehet. Találgatások (és főleg várakozás) helyett mindenképpen azt tanácsolom, hogy mielőbb mutassa meg a kutyát egy másik állatorvosnak!