1236. A kutyák ásásának megelőzése
Vannak olyan kutyák, amelyek egyszerűen szeretnek gödröt ásni. Bármennyire is szereti az ember négylábú barátját, senki sem akar egy kráterrel teli kertet. A megelőzés kulcsa az ásás okainak feltárása...
Vannak olyan kutyák, amelyek egyszerűen szeretnek gödröt ásni. Bármennyire is szereti az ember négylábú barátját, senki sem akar egy kráterrel teli kertet. A megelőzés kulcsa az ásás okainak feltárása...
A neem sok fertőtlenítő és gyógyhatású elemet tartalmaz. A neemből kivont olajat az egész világban használják. Ma nagyon sok ember hisz a neem-olaj jótékony hatásában. Az olaj sok pozitív eredményt hozott bőrbetegségek gyógyításában is.
Egyes kutyafajták hajlamosabbak az akár végzetes kimenetelű felfúvódásra, mint társaik. Melyek ezek a kutyafajták és hogyan előzhető meg a baj?
Mielőtt kiválasztanák a kutyájukat, a jövendőbeli labrador retriever tulajdonosok gyakran elgondolkoznak azon, hogy vajon a szín befolyásolja-e a kutya vérmérsékletét.
A téli hónapok kedvenceinkre is épp úgy kihatnak, mint ránk. A természetes fény hiánya, a tartós hideg megtalálja módját, hogy csökkentse tevékenységi szintünket és befolyásolja közérzetünket. Hozzánk hasonlóan, cicánk is nyugtalanná és unottá válhat. Ez a cica kabinláz.
Jó kérdés! :) Engem is mindig megráz az autóm. Nem tudom, mit lehet tenni ellene. De a kutyám nem szokott feltöltődni a keféléstől. Fémkefével szoktam. A cicák esetében lehet, hogy másfajta (pl. nem műanyag?) kefével kellene őket ápolgatni...
Kan kutyák mellé inkább egy szukát javasolok harmadiknak. Ugyanis két kutya is egy falkát alkot. Ha még egy kan kutya érkezne a családhoz, végeláthatatlan konfliktusok sora alakulhat ki, fajtától függetlenül. Ha szuka kutya mellett döntene, teljesen mindegy, hogy melyik fajtát választja. Inkább olyan kutyát válasszon, amelyik legközelebb áll a szívéhez. Nem lesz köztük rangsorvita. A rangsor kialakulásban sok szerepet nem játszik az állatok ivartalanított mivolta.
Igen, előeshet, de ez főleg nagyobb ütés, rázás, baleset hatására történhet meg. Kedvesen piszkálni, vakarászni, simogatni szabad, persze nem a szemét, hanem a kutyát magát. Attól nem fog előesni a "gülü szeme".
Szerintem igaza lehetett a kollégának, hisz ő látta a szegény elpusztult állatot. A gyomorcsavarral kapcsolatban pedig rengeteg cikk található az interneten.
Biztos, hogy javulni fog a helyzet és teljesen érthető, hogy ilyen ragaszkodó és hálás, hiszen az életét mentette meg! Köszönjük, a kutyát befogadók népes tábora nevében! :)