1251. Fajtatiszta kontra keverék – melyik a jobb választás?
Sokan nem tudják, mikor kiskutyát szeretnének, hogy a fajtatiszta- vagy a keverék kutya lenne a legjobb választás. Lássunk néhány tanácsot azok számára, akik még nem döntöttek véglegesen!
Sokan nem tudják, mikor kiskutyát szeretnének, hogy a fajtatiszta- vagy a keverék kutya lenne a legjobb választás. Lássunk néhány tanácsot azok számára, akik még nem döntöttek véglegesen!
Beszélhetünk bármilyen kutyafajtáról, a kiképzés nagyon fontos. Főleg, ha gyerek, vagy egy másik állat is él a kutya környezetében. Az alaszkai malamutnál különösen fontos a korai szocializálás.
Gyakran veszed észre, hogy a kutyád a szemétben turkál? Ez csakis a te hibád, ugyanis az amerikai bulldog ösztönszerűen teszi ezt. Nos, itt az ideje, hogy kiképezd, ha eddig még nem tetted!
A szemfertőzés kutyáknál is jelentkezhet és nagyon zavarja is őket. Olvasd tovább, hogy megtudd, miért kell hetente ellenőrizned a kutyád szemeit!
Lakásban élsz, kevés a tered, de szeretnél egy kiskutyát? Mutatjuk a legnépszerűbb kistestű kutyafajtákat, akik lakásban is jól érzik magukat!
Mind a Royal Canin, mind a Eukanuba a prémium tápok legfelső kategóriájához tartoznak, velük azonos kategóriájúak még a Hill´s által gyártott, tenyésztői és különleges táplálkozási igényeket kielégítő száraztápok és konzervek. Az, hogy ezek közül a tápok közül melyik a legjobb, nehéz megítélni. Bizonyos tulajdonságaiban az egyik vagy a másik a jobb, de összességében véleményem szerint azonos minőségűek.
Ezt egy bélbaktérium okozza, általában nem megfelelő tartási körülmények vagy egyéb betegség mellett alakul ki. Ez a baktérium normálisan is jelen van a bélflórában, csak ha legyengül az állat, akkor támad.
Még kímélőbb tápról nem tudok, általában a light tápok a kérdésben részletezett célt szolgálják. Fontos a leírt adagolás betartása és a fokozott mozgatás, játék is sokat segítene. Meg lehet próbálni időnként "grétimix" tápba keverését, ami még tovább csökkenti annak kalóriaértékét. Egyébként fontos, hogy kutyáknál a fogyókúra mindig nagyon kíméletes legyen és sose eredményezzen hirtelen súlyvesztést.
Jó lenne tudni, hogy milyen váladék folyik az orrukból. Gennyes? Tejszerű? (Félrenyelésre utal.) Vízszerű? Ez alapján lehetne eldönteni, hogy mi bajuk lehet és hogyan lehetne segíteni rajtuk. Az anya féreghajtása mellett a kölyköket is mindenképpen kell féreghajtani, általában 2, 4, 6 és 8 hetes korukban, ezután negyedévente.
A tünetek alapján kutyusodnak nagy valószínűséggel felületes bőrgyulladása (úgynevezett impetigó) van, ez elég gyakori fiatal (3-12 hónapos) kutyáknál. A kórokozó baktériumok az egészséges kutyák bőrén is megtalálhatóak, a betegség kialakulásához hajlamosító körülmények (bőr ellenálló képességének csökkenése, ektoparaziták, nem megfelelő táplálkozás, stb.) szükségesek. A felületes folyamat sokszor spontán gyógyul, elhanyagolt esetben a folyamat mélyre terjedhet ez súlyosbítja a betegséget. A sikeres terápia előfeltétele a hajlamosító tényezők kiküszöbölése. Az általad is említett kezdeti elváltozások jól gyógyulnak Betadine oldatos ecsetelésre. Ha a kórkép súlyosbodik mindenképp fordulj bőrgyógyászatra szakosodott állatorvoshoz.