1266. Kutya: rühtől kialakuló másodlagos fertőzések
Mivel a rüh egy bőrbetegség, a legtöbb gazda azt gondolná, hogy nem is igazán veszélyes. De a rühfertőzés rosszabbá is válhat és további, másodlagos fertőzések jelenhetnek meg.
Mivel a rüh egy bőrbetegség, a legtöbb gazda azt gondolná, hogy nem is igazán veszélyes. De a rühfertőzés rosszabbá is válhat és további, másodlagos fertőzések jelenhetnek meg.
A kutyatulajdonosok számára nem idegen fogalom a kutyák hasmenése, és nagyjából tudják, milyen formában jelentkezik. Viszont a hasmenés igazi okait, és különböző fajtáit igen kevesen ismerik.
A felfúvódás életveszélyes állapot, mely általában idősebb, 7 éves és annál idősebb kutyáknál jelenik meg. Bármilyen kutya felfúvódhat, de a fajtatiszta egyedek esetében sokkal gyakoribb, mint a keverék kutyáknál.
A fonalférgek olyan élősködök (paraziták), amelyek a kutyák vékonybelében élnek, és a bélben lévő testnedvekkel, illetve bélszövettel táplálkoznak. Érdemes erre figyelmet fordítani, mivel a férgek igen veszélyesek lehetnek a kutyákra nézve.
Mind emberek, mind kutyák esetében a zöldhályog (glaukóma) igen súlyos látászavar, amelyet a szemben megnövekvő nyomás okoz. A zöldhályogosodás során sérül a retina és a látóidegek is, ami akár a látás elvesztéséhez vezethet.
Inkább a futást javasolnám a kutyussal. Kölyökkorától, fokozatosan szoktatva a sok sétához, futáshoz kifejezetten jó hatással lehet egy egészséges bulldog szervezetére. A biciklizés túl megterhelő lehet.
Szerintem ne ostorozza magát állatszeretete miatt. Én sem teszem és pszichológusra sem költök túl sokat! :) Ha valaki el tudja látni saját állatkertjét, akkor tarthat annyi állatot, amennyit akar. A választásban nehezen tudnék segíteni, de a tengerimalacok nagyon aranyosak tudnak lenni ám! :))
A máltaiak és más törpe kutyák valóban hajlamosak a válogatásra. Ezt csírájában meg kell próbálni elfojtani és javasolt az eb "vagány" nevelése is! Elolvasva a levelet túlzottan aggasztó dolgokra nem gondolnék. Féreghajtás javasolt és vigyenek székletet megmutatni orvosuknak, aki vizsgálatokat is tud kérni a mintából, hogy mindenki megnyugodjon. A kétszeri evés is teljesen rendben van, ha a kutyus így akarja!
Kutyáknál legtöbbször nem lehet konkrétan megmondani egy prosztataprobléma okát. Sokszor még embernél sem. Sajnos ez a betegség elég macerás, nehezen kezelhető. Én is a Peponen kapszulát szoktam javasolni és ezen kívül még van néhány homeopátiás jellegű humán készítmény is. Biztos, hogy több idő kell, amíg javulás jelentkezik. Szerintem menjenek vissza a dokihoz megbeszélni a dolgokat.
Az enyémnek műanyag van. Talán ez praktikusabb. Fémtálnál pedig fontos, hogy jó minőségű anyagból készüljön!