1266. Kutya: rühtől kialakuló másodlagos fertőzések
Mivel a rüh egy bőrbetegség, a legtöbb gazda azt gondolná, hogy nem is igazán veszélyes. De a rühfertőzés rosszabbá is válhat és további, másodlagos fertőzések jelenhetnek meg.
Mivel a rüh egy bőrbetegség, a legtöbb gazda azt gondolná, hogy nem is igazán veszélyes. De a rühfertőzés rosszabbá is válhat és további, másodlagos fertőzések jelenhetnek meg.
A kutyatulajdonosok számára nem idegen fogalom a kutyák hasmenése, és nagyjából tudják, milyen formában jelentkezik. Viszont a hasmenés igazi okait, és különböző fajtáit igen kevesen ismerik.
A felfúvódás életveszélyes állapot, mely általában idősebb, 7 éves és annál idősebb kutyáknál jelenik meg. Bármilyen kutya felfúvódhat, de a fajtatiszta egyedek esetében sokkal gyakoribb, mint a keverék kutyáknál.
A fonalférgek olyan élősködök (paraziták), amelyek a kutyák vékonybelében élnek, és a bélben lévő testnedvekkel, illetve bélszövettel táplálkoznak. Érdemes erre figyelmet fordítani, mivel a férgek igen veszélyesek lehetnek a kutyákra nézve.
Mind emberek, mind kutyák esetében a zöldhályog (glaukóma) igen súlyos látászavar, amelyet a szemben megnövekvő nyomás okoz. A zöldhályogosodás során sérül a retina és a látóidegek is, ami akár a látás elvesztéséhez vezethet.
Progeszteron injekcióval lehet a tüzelést gátolni.Covinan vagy Depo-provera injekció.
Vigyék állatorvoshoz a cicát! A kép alapján nem kizárt a laphámrák.
Kedves Alexandra! Egy műtét előtti vérvizsgálat mindenképpen csökkenti az altatási kockázatot. Ez a sétálás közbeni orraesés nehezen értelmezhető számomra pláne hogy nem tudni hogy ez egyszeri, többszöri vagy állandó zavar-e? Olvass tovább! Mennyibe kerül az ivartalanítás 2020-ban?
Kedves Gazdi! Első kérdésem az lenne, hogy a kan kutya megfelelően szocializált-e? Tehát, más kutyákkal megfelelő-e a kapcsolata, nem támadja őket, stb. Ha van ilyen probléma én nem új kutyát hoznék, hanem a jelenlegivel kezelném a problémát először. Azt, hogy egy kutya domináns nem a neme dönti el, az én szuka kutyám pl jóval dominánsabb más kutyáknál (pedig kistestű) illetve nem szabad keverni az agresszió és a dominancia fogalmát, mert az utobbi egy hasznos tulajdonság szemben az elöbbivel. A gazdának nem falkavezérnek kell lennie, hanem egy erős és következetes vezetőnek, aki képes kontrollálni a kutyáit. Erre vannak módszere, és pont ezeket oktatják a jobb kutyasulikban, tehát a kan kutyával valószinüleg ilyen suliba kellene elmenni. A kan kutyák nem mindig veszik figyelembe, hogy egy kölyök milyen nemű, főleg ha rosszul szocializáltak, ilyenkor várható "durvább konfliktus" is, ami akár a kölyökkutya súlyos sérülésével is járhat. Én az ön helyében a fentiek alapján átértékelném a helyzetet, és elöbb a kan kutya dolgát rendezném, és csak aztán vállalnék be másik kutyát. Üdv Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája
Én semmiféle varratot nem látok a sebben, de a seb így is képes összeforrni csak arra kell ügyelni, hogy ne nyalogassa, és ne tudjon szennyeződni. El kell különíteni a többiektől és legalább 1 hétig még hordania kell a műtéti gallért. A fertőződés elkerülése miatt naponta fertőtleníteni kell Betadine-nal. Gond akkor van, ha a seb elfertőződik és váladékozni kezd. A seb egyébként fájhat ezért némi fájdalomcsillapító sem ártana. Mire kell figyelni, ha megműtik kedvencünket Kutya az állatorvosnál: mi történik a műtét után?